Астрофізики розрахували, коли на Землі настане вічна ніч
Розрахунки астрофізиків показують, що кожні 100 років наша планета може нагріватися під впливом чорної матерії на 0,015 градуса. Відповідно, за 1000 років це нагрівання становитиме вже 0,15 градуса, за мільйон років – півтора градуса і вище.
Цими розрахунками вчені поділилися у статті, доступній на сервері arXiv.
Цими розрахунками вчені поділилися у статті, на сервері arXiv. Вони пояснили, що треба враховувати, що не все тепло накопичується усередині планети.
Щодо швидкості обертання Землі, то, за оцінками, за кожне століття темна матерія може скорочувати тривалість земної доби на 12 секунд.
Якщо екстраполювати ці дані на 4,5 мільярди років земної історії, то вийде скорочення доби на 540 мільйонів секунд, або 17 років. Це, звичайно, не означає, що вихідна земна доба тривала такий час – просто в міру розкрутки планети в такому сценарії подальша зміна швидкості обертання суттєво змінювалася.
Для порівняння вчені вирахували можливу дію темної матерії на півтора десятки екзопланет. Виявилося, що серед щільного скупчення темної матерії її вплив починає домінувати і обертання планет стрімко прискорюється.
Найбільше цей ефект випробував би на собі газовий гігант Епсілон Індіанця А b біля зірки приблизно в 11-12 світлових роках від нас, якщо він був не в околицях, а ближче до галактичного центру. Добу на цій планеті теж за кожну сотню років скорочувалися б секунд на 10, але за її маси сім Юпітерів це дуже високий показник.