фото - freepik
Сучасна пустеля Сахара – одне з найсуворіших місць на планеті. Однак ще 7 тисяч років тому вона була зеленою, родючою територією з озерами, болотами та саванами. Стали відомі неймовірні факти про мешканців цієї “зеленої Сахари”.
Так, нове дослідження, опубліковане в Nature, показало, що жителі “зеленої Сахари” були частиною унікальної та ізольованої людської популяції, яка існувала у Північній Африці протягом тисячоліть.
Команда вчених з Інституту еволюційної антропології Макса Планка та університету Сапієнца в Римі проаналізувала ДНК двох жінок, похованих у скельному укритті Такаркорі на південному заході сучасної Лівії . Ці останки відносяться до середини так званого гумідного періоду Сахари – часу, коли клімат регіону був сприятливим для життя.
Генетичний аналіз показав, що жінки з Такаркорі найближче до мисливців-збирачів, які мешкали на території Марокко близько 15 тисяч років тому. Це вказує на існування в регіоні стійкої північноафриканської лінії, яка мало поєднувалася з іншими групами — як африканськими, так і близькосхідними.
Дивно, що за майже повної ізоляції в ДНК виявлено слабкі сліди контактів із людьми з Леванту, включаючи неандертальські гени. Це означає, що обмін відбувався, але у дуже обмежених масштабах. Південні популяції Африки неандертальської домішки майже не мають, що підтверджує: Сахара була серйозним бар’єром для міграцій.
Автори зазначають, що саме природні особливості регіону — болотисті ділянки, гори та водоймища — могли перешкоджати активному переселенню людей і цим сприяти формуванню відокремлених спільнот.
Вчені зняли кадри на глибині 1604 футів (489 метрів) під час експедиції з вивчення морського…
Вертикальна мишка - це майбутнє комфортної роботи та геймінгу?
Вчені з Німеччини довели, що морське дно Балтійського моря може не лише поглинати, а й…
Lifecell представляє новий тариф, який вразить своєю вигодою!
Давні українці вірили, що прізвище людини дуже сильно впливає на долю людини.
Сильна магнітна буря, яка вирувала останні кілька днів, нарешті почала затихати.