фото - freepik
У 2023 році в північно-західній частині Африки було виявлено метеорит NWA 15915 масою трохи більше двох кілограмів. Його хімічний склад виявився унікальним, адже він не відповідав жодному відомому космічному об’єкту Сонячної системи. І ось вчені, здається, наблизились до розгадки цього небесного фрагменту.
Результатами свого дослідження поділилась Дженніфер Мітчелл з Університету Міннесоти на Конференції з місячних та планетарних наук у Вудлендсі (штат Техас).
Так, за словами Дженніфер Мітчелл, аналіз шматків метеориту показав, що його мінерали утворилися в екстремальних умовах, де критично мало кисню. Приблизно за таких самих умовах зароджувався Меркурій.
Його частки складаються з авгіту (76,7%) та енстатиту (20,2%). Відсутність олівіну та плагіоклазу та присутність рідкісних сульфідів, таких як даубрееліт та алабандин, роблять його унікальним.
Справа в тому, що більшість метеоритів, що падають на Землю – це «вихідці» з Місяця чи Марса. Але приблизно 0,2% метеоритів не можна віднести до жодної відомої групи. Вони можуть бути уламками давно зруйнованих планет.
Скоріш за все, цього «світу», звідки прилетів об’єкт, більше не існує.
Україна під сильною та затяжною магнітною бурею.
Відкриття вчених не лише ставить крапку у давній математичній суперечці, а й відкриває нові можливості…
Група археологів із Угорського національного музею в Будапешті оголосила про сенсаційну знахідку на пагорбі Шомло…
Алгоритм штучного інтелекту втрутився в мистецтвознавчий спір.
У районі Маріанської западини було виявлено нову для науки форму життя.
Стало відомо, що серйозна проблема з безпекою Samsung Galaxy може призвести до втрати паролів.