фото - freepik
У 2023 році в північно-західній частині Африки було виявлено метеорит NWA 15915 масою трохи більше двох кілограмів. Його хімічний склад виявився унікальним, адже він не відповідав жодному відомому космічному об’єкту Сонячної системи. І ось вчені, здається, наблизились до розгадки цього небесного фрагменту.
Результатами свого дослідження поділилась Дженніфер Мітчелл з Університету Міннесоти на Конференції з місячних та планетарних наук у Вудлендсі (штат Техас).
Так, за словами Дженніфер Мітчелл, аналіз шматків метеориту показав, що його мінерали утворилися в екстремальних умовах, де критично мало кисню. Приблизно за таких самих умовах зароджувався Меркурій.
Його частки складаються з авгіту (76,7%) та енстатиту (20,2%). Відсутність олівіну та плагіоклазу та присутність рідкісних сульфідів, таких як даубрееліт та алабандин, роблять його унікальним.
Справа в тому, що більшість метеоритів, що падають на Землю – це «вихідці» з Місяця чи Марса. Але приблизно 0,2% метеоритів не можна віднести до жодної відомої групи. Вони можуть бути уламками давно зруйнованих планет.
Скоріш за все, цього «світу», звідки прилетів об’єкт, більше не існує.
Глобальна зміна клімату загрожує вулканічною активністю, яка може вразити Росію та інші регіони. Вчені передбачають…
Вітак розкрив всі кольори нових iPhone 17 і iPhone 17 Air, що обіцяє дивувати покупців…
У Дніпропетровській області виявили стародавні артефакти, що можуть змінити наше уявлення про регіональну історію.
Податкова служба України проводить перевірки рахунків громадян та вимагає пояснень щодо джерел доходів. Дізнайтесь більше…
Вчені виявили нового акулоподібного хижака Dulcibella camanchaca на глибині 8000 метрів, що перевертає уявлення про…
Kyivstar запустив Starlink для смартфонів в Україні, забезпечуючи глобальний супутниковий зв’язок для користувачів.