фото - freepik
Воду в стані надкритичної рідини можна зустріти в деяких гідротермальних джерелах на дні океанів і морів. Нещодавно вчені розкрили секрет такої надкритичної води.
Нове дослідження було опубліковано в журналі Science Advances, пише Phys.
Так, дослідники змогли визначити точну структуру надкритичної води. Для того, щоб вода увійшла в стан надкритичної рідини, необхідно, щоб тиск був не нижчим за 221 бар, а температура — плюс 374 градуси Цельсія.
Читайте також: В Україні знайшли унікальний вулкан віком у мільйони років
Отож, з’ясувалось, що за високого тиску й температури, вода одночасно проявляє властивості як рідини, так і газу.
Ці результати спростовують попередні теорії про складність поведінки надкритичних рідин і відкривають нові можливості для їх практичного застосування.
“Приблизно 71% поверхні Землі покрите водою, і майже всі біологічні та хімічні реакції на нашій планеті відбуваються у воді або на межі між водою і повітрям в океані або в хмарах. Розуміння того, як вода поводиться на молекулярному рівні, вкрай важливо для нас . Ми з’ясували, що воду не можна розглядати як єдине ціле, і що всередині неї існують особливі локальні структури”, – заявили вчені.
Для свого дослідження вчені використовували терагерцову спектроскопію. Це дозволило вивчити водневі зв’язки між молекулами води, що своєю чергою дало змогу з’ясувати, чи утворюються молекулярні скупчення в стані надкритичної рідини.
У результаті тривалих експериментів вченим вдалося отримати важливі дані, коли вода готувалася увійти в стан надкритичної рідини і коли вже перебувала в ньому. Якщо спектри рідкої та газоподібної води сильно різнилися, то спектри надкритичної води і газоподібного стану виглядали практично однаково. Таким чином вчені довели, що молекули води утворюють у надкритичному стані стільки ж водневих зв’язків, скільки і в газоподібному стані. А це означає, що в надкритичній воді немає молекулярних скупчень.
Читайте також: Природне диво чи смертельна пастка? Вчені знайшли в Перу киплячу річку
Таким чином автори дослідження отримали детальну молекулярну картину структурної динаміки води в надкритичному стані, що можна використовувати в подальших дослідженнях властивостей води.
В результаті генної модифікації павуки почали виробляти шовк із червоною флуоресценцією.
Google усунула небезпечну вразливість у Android, яку вже використовували хакери.
Дане відкриття підкреслило, як складно і тонко налаштоване зорове сприйняття людини, і як важливо розуміти…
У 2025 році мобільні оператори в Україні підвищили ціни на свої тарифи, однак на ринку…
На оборонній виставці DEFEA 2025 в Афінах грецька компанія Miltech Hellas представила революційну розробку —…
Експерти вважають, що якщо у вас є доступ до води, ви можете прожити два-три місяці…