Categories: Наука

Пекельне майбутнє не за горами: вчені заявили, що Земля ризикує потеплішати на цілих 7°C

У новому дослідженні вчені з Потсдамського інституту досліджень впливу на клімат прогнозують, що до 2200 року температура на планеті може підвищитися на 7°C, навіть за умови помірних викидів вуглекислого газу.

Про це пише Daily Mail.

Вчені у всьому світі б’ють на сполох щодо майбутнього клімату планети Земля. Ще б пак, у листопаді 2024 року середня глобальна температура досягла 14,10°C, що зробило 2024 рік найтеплішим за всю історію спостережень.

Читайте також: Таємничий вир у глибинах Всесвіту: телескоп Джеймса Вебба відкрив таємницю “космічного торнадо”

Так, ​нещодавно вчені з Потсдамського інституту досліджень впливу на клімат у Німеччині проаналізували 400 можливих сценаріїв розвитку кліматичних змін до 2200 року. І лише 20 з них, які передбачають значне скорочення викидів парникових газів, висадку дерев та технології уловлювання вуглецю, можуть обмежити глобальне потепління до 1,5 °C. Однак ці сценарії вимагають масштабних та складних змін у глобальному енергетичному та економічному ландшафті.

А ось самий реалістичний сценарій передбачає що до 2200 року наша планета може потеплішати на цілих 7°C. Причому цей сценарій залишається актуальним, навіть якщо викиди вуглекислого газу залишатимуться помірними.

Таке значне підвищення температури матиме катастрофічні наслідки для екосистем, сільського господарства та прибережних громад, включаючи часті екстремальні погодні явища, втрату біорізноманіття та підвищення рівня моря.

Цей сценарій також прогнозує сценарії інтенсивних екстремальних погодних явищ, як-от посухи, хвилі тепла, лісові пожежі, тропічні шторми та повені — усі вони, згідно з прогнозами, стануть звичайним явищем.

Автори дослідження зазначають, що особливо високих пікових значень температура досягатиме влітку, що становитиме особливу небезпеку для людства. За словами провідної авторки дослідження Крістін Кауфхольд, результати їхньої з колегами роботи наголошують на “терміновій” необхідності в ще швидших зусиллях зі скорочення та видалення вуглецю.

Оксана Гапончук

Recent Posts

На Сонці утворився “вогняний каньйон” після вибуху потужного спалаху

На Сонці відбулося потужне виверження, яке спричинило утворення "вогняного каньйону" в 400 тис. км. Вчені…

10 години ago

Знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з рідкісними артефактами

У Хорватії знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з антикварними артефактами. Знахідка містить амфори, кераміку та…

2 дні ago

Galaxy S26 Ultra: новий стандарт у яскравості та тонкості екрану

Galaxy S26 Ultra матиме тонший і яскравіший дисплей завдяки новітній CoE-технології, що покращить візуальні враження…

2 дні ago

Чи можуть собаки передбачити наше майбутнє? Дослідження вражають

Собаки володіють феноменальними здібностями, здатні передбачати хвороби, вагітність та навіть стихійні лиха. Дослідження підтверджують їх…

2 дні ago

Небезпеки роботи з ноутбуком на колінах: що варто знати

Дізнайтеся, чому робота з ноутбуком на колінах може бути шкідливою для здоров'я та продуктивності.

2 дні ago

Земля може бути в пастці всередині гігантської космічної пустоти: нові відкриття вчених

Вчені виявили, що Земля може перебувати в гігантській космічній порожнечі, що пояснює розширення Всесвіту і…

2 дні ago