Categories: Наука

Падіння космічного сміття: вчені розповіли, які шанси людини загинути від уламків супутників

Космічні уламки летять на Землю

Протягом останніх десятиліть космічне сміття стало серйозною проблемою для астрономів і, звісно, для всіх нас. Однак, як показують факти, шанси потрапити під космічний “обстріл” не такі вже й великі. Згідно з інформацією, поданою BBC, падіння космічних об’єктів у вакуумі викликає занепокоєння, але випадки загибелі або травм через це дуже рідкісні.

На орбіті Землі обертається величезна кількість супутників, і їхня кількість постійно зростає. Можливо, це і змушує нас думати, що падіння космічного сміття над нашими головами – лише питання часу. Але насправді більшість фрагментів космічного сміття згорають в атмосфері, не досягаючи поверхні.

Статистика падіння космічного сміття

Варто зауважити, що навіть великі об’єкти, як-от сходинки ракет, рідко завдають шкоди людям або будівлям. Наприклад, протягом останніх 50 років NASA зафіксувала в середньому один випадок падіння космічного сміття на Землю щодня, але жоден з цих інцидентів не призвів до смерті або серйозних травм.

Космічне сміття в основному складається з невеликих частин, таких як уламки або шматки вуглепластикових панелей. І тут цікаво, що висота, з якої вони падають, не так вже й важлива. Об’єкти, що падають з висоти 300 км, досягають максимальної швидкості ще до зіткнення, тому не є більш небезпечними, ніж уламки, що падають з нижчої висоти.

Ймовірність зіткнення з космічним сміттям

При розкиданні космічного сміття по планеті можна дійти висновку, що навіть якщо б всі люди зникли, це сміття накрило б лише 0,0002% поверхні Землі. Ця цифра справді вражає! Це означає, що, навіть якщо кожен уламок мав би смертельний вплив, ймовірність того, що він потрапить на населену територію, складає лише 0,0002%. Іншими словами, шанси загинути від падіння космічного сміття складають один випадок на 1300 років.

Загроза від астероїдів

Цікаво, що загроза зіткнення з астероїдом, хоч і мінімальна, все ж вважається більш вірогідною, ніж падіння космічного сміття. Центр NASA з вивчення об’єктів, що наближаються до Землі (CNEOS), постійно моніторить тисячі астероїдів, щоб визначити потенційні ризики. Хоча зіткнення з великими об’єктами трапляються рідко, систематичне дослідження дозволяє вчасно виявляти будь-які загрози для нашої планети.

Чудові явища в небі

Нещодавно, наприклад, різке падіння китайського космічного сміття створило загадкові світлові смуги над штатом Каліфорнія у США. Це привернуло увагу місцевих жителів і ЗМІ, принесши ще більше розмов про небезпеку космічного сміття. Хоча такі події рідкість, вони чудово демонструють, наскільки дивовижним і непередбачуваним може бути наше життя на планеті, в яку безпосередньо вливається космос.

 

Aleksandr V.

Recent Posts

У Туреччині почали розкопки загадкового стародавнього міста Севастополіс

У Туреччині археологи розпочали розкопки древнього міста Севастополіс, яке колись було важливим торговим центром.

2 години ago

Назвали топ-5 трендів у сучасних смартфонах, які ніхто не просив

Виробники смартфонів запроваджують зайві тренди, які не завжди корисні. Досліджуємо п'ять з них, котрі варто…

3 години ago

Найдешевші тарифні плани від Київстар, Vodafone та lifecell: що потрапило у бюджетні пропозиції

Досліджуйте найдешевші тарифи від Київстар, Vodafone та lifecell: які послуги входять і чим вони вигідні…

12 години ago

Назвали українські прізвища, які не мають закордонних аналогів: перевірте своє у списку

Відкрийте для себе унікальні українські прізвища, які не мають аналогів в інших країнах. Дослідження мовознавців…

13 години ago

Потужна магнітна буря накрила Україну: скільки днів штормитиме

Магнітна буря охопила Україну, зростаючи до 6 балів. Прогнози вказують на стійкість бурі до 5…

14 години ago

Легкий спосіб виміряти зріст за допомогою iPhone: покрокова інструкція

Дізнайтеся, як легко виміряти зріст людини за допомогою iPhone з LiDAR-сканером. Простий гід у нашій…

1 день ago