Фото - Rubinoff lab, Entomology Section, University of Hawaii, Manoa
Американські вчені з Гавайського університету в Маноа описали новий вид хижих гусениць, що здивували світ своєю незвичною поведінкою. Як виявилось, ці гусениці не лише полюють на інших комах, а й прикрашають свої шовкові чохли фрагментами їхніх тіл, таких як голови мурах, лапки жуків і крила мух.
Відкриття опубліковано у журналі Science.
Читайте також: Сонце, як ви ніколи не бачили: Solar Orbiter отримав найдокладніший в історії ширококутний портрет розпеченої зірки
Мова про гусениць, відомих як “bone collector” (збирачі кісток). Вони є частиною родини Hyposmocoma, яка налічує понад 350 видів, що мешкають виключно на Гавайських островах. Вони живуть у віддаленій лісистій місцевості на острові Оаху, де за 20 років було знайдено лише 62 особини.
За словами вчених, ця дивна комаха повзає по павутині і поїдає комах, які потрапили в пастку, а потім прикрашає свій шовковий футляр залишками тіл жертв. Така особливість дозволяє їм маскуватися від хижаків, зокрема павуків, і є унікальним механізмом захисту.
Цей вид гусениць є одним із небагатьох хижих серед метеликів і демонструє унікальні адаптації до свого середовища. Зважаючи на обмежений ареал і загрози з боку інвазивних видів, учені висловлюють занепокоєння щодо їхнього майбутнього.
Читайте також: Відкриття століття: в Іспанії археологи знайшли добре збережений корабель XV-XVI століть
Іншою незвичайною рисою є ексклюзивний вибір гусеницями частин комах або екзоскелетів павуків для свого корпусу, а не природних матеріалів, таких як кора чи листя, під час тестування в лабораторії. Іншою приголомшливою характеристикою є їхня схильність до канібалізму, оскільки дослідники виявили, що вони їдять будь-яку повільну комаху, поставлену перед ними, навіть один одного.
Більшість користувачів смартфонів мають звичку ставити телефон на зарядку на ніч, щоб зранку прокинутися з…
Американські вчені з NASA відкрили 26 раніше невідомих видів бактерій, що населяють стерильні приміщення (так…
Сьогодні Атомне озеро — не лише географічна аномалія, а й болюча пам’ять про те, як…
Українська компанія Fulltime Robotics презентувала нову розробку — лазерну турель SlimBeam, призначену для боротьби з…
Дане відкриття може змінити майбутнє медицини, регенерації тканин і навіть імплантованої електроніки.
Аномалія, яка зазвичай несумісна з довготривалим існуванням, цього разу виявилася не фатальною: рептилія почувається добре…