Стародавній Єгипет – одна з найдавніших і найбільш загадкових цивілізацій світу. Його грандіозні піраміди, унікальна писемність та багата культура досі вражають дослідників і приваблюють мандрівників з усього світу. Ця могутня держава проіснувала тисячоліттями, однак вчені і досі не можуть з’ясувати як все починалось.
Так, нещодавнє дослідження, опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS), пропонує новий погляд на формування Стародавнього Єгипту.
Отож, вчені знайшли докази, що землеробство, яке виникло в долині Нілу 6-8 тисяч років тому, з’явилося завдяки заміщенню місцевих мисливців-збирачів новими народами, які захопили цю територію.
Так, досліджуючи перехід від суспільств мисливців-збирачів до перших землеробських спільнот у долині Нілу, вчені провели аналіз морфології найбільшої вибірки зубних останків, що охоплює 14 тисяч років (16,9 – 2,3 тисяч років тому). Отримані дані шокували навіть науковців.
Результати досліджень чітко вказують на те, що за неолітичного переходу населення середньої частини долини Нілу було фактично повністю заміщене.
Результати свідчать про значні зміни в зубній морфології приблизно 7,5–8 тисяч років тому, що вказує на можливу заміну місцевого населення новоприбулими групами, які принесли з собою землеробські практики.
Ці висновки ставлять під сумнів попередні теорії, які пояснювали зміни в анатомії черепа та зубів лише зміною дієти та технологічними нововведеннями.
Vodafone нагадав своїм абонентам, що до 15 квітня 2025 року включно залишився останній шанс скористатися…
Такі родові імена являються свідченням про пряме походження від старовинних кочівників.
4 квітня очікується сонячна активність з К-індексом 5 (червоний рівень), що відповідає сильним магнітним бурям.
Компанія Amazon заявила про власні амбіції – до кінця 2025 року створити мережу з понад…
Це відкриття змінює людське розуміння ранньої історії людства на африканському континенті й відкриває нову сторінку…
Дане дослідження астробіологів вказує, що наявність рідкої води не завжди означає можливість існування життя.