Стародавній Єгипет – одна з найдавніших і найбільш загадкових цивілізацій світу. Його грандіозні піраміди, унікальна писемність та багата культура досі вражають дослідників і приваблюють мандрівників з усього світу. Ця могутня держава проіснувала тисячоліттями, однак вчені і досі не можуть з’ясувати як все починалось.
Так, нещодавнє дослідження, опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS), пропонує новий погляд на формування Стародавнього Єгипту.
Отож, вчені знайшли докази, що землеробство, яке виникло в долині Нілу 6-8 тисяч років тому, з’явилося завдяки заміщенню місцевих мисливців-збирачів новими народами, які захопили цю територію.
Так, досліджуючи перехід від суспільств мисливців-збирачів до перших землеробських спільнот у долині Нілу, вчені провели аналіз морфології найбільшої вибірки зубних останків, що охоплює 14 тисяч років (16,9 – 2,3 тисяч років тому). Отримані дані шокували навіть науковців.
Результати досліджень чітко вказують на те, що за неолітичного переходу населення середньої частини долини Нілу було фактично повністю заміщене.
Результати свідчать про значні зміни в зубній морфології приблизно 7,5–8 тисяч років тому, що вказує на можливу заміну місцевого населення новоприбулими групами, які принесли з собою землеробські практики.
Ці висновки ставлять під сумнів попередні теорії, які пояснювали зміни в анатомії черепа та зубів лише зміною дієти та технологічними нововведеннями.
Науковці виявили ознаки геологічної активності в надрах Місяця.
США розкрили бачення майбутнього бойової авіації.
Великі вуха слона - це не просто еволюційна "родзинка", а складна система охолодження, зв’язку й…
Імовірно, це діалогове вікно буде з’являтися після кожної нової спроби налаштування, поки не буде введено…
Під руїнами історичної церкви вже знайдено щонайменше 12 людських останків
В LG пообіцяли вже найближчим часом розкрити технічні характеристики та плани серійного випуску.