Еволюційний процес, за яким вовки перетворилися на собак, проходив у два етапи, причому перший етап ініціювали самі вовки. Такі висновки представлено в новому дослідженні, яке опубліковано в науковому віснику Live Science.
Читайте також: У Бразилії знайшли найстаріші наскельні малюнки поцілунків в історії людства
Згідно з новими даними, ймовірно, що одомашнення вовків відбувалося за ініціативою самих тварин. Дослідники припускають, що деякі вовки з більш спокійним темпераментом почали шукати їжу поблизу людських поселень, внаслідок чого у них виникло прагнення до співіснування з людьми. Це спостереження базується на новій гіпотезі, що висвітлює можливість поступового перетворення вовків на собак через тісне співіснування з людьми.
Дослідження, опубліковане в журналі Proceedings of the Royal Society, проаналізувало цю гіпотезу, виявивши, що математично вона має сенс. Попри те, що існує багато версій про те, як саме відбувся цей процес, вчені все ще шукають точні відповіді на запитання, що стоять перед ними.
Сучасні генетичні та археологічні дослідження підтверджують, що собаки (Canis familiaris) походять від сірих вовків (Canis lupus). Виявлено, що перетворення вовків на собак відбулося в два етапи:
Викликає запитання, як же почався перший етап одомашнення. Противники теорії самоодомашнення стверджують, що 15 тисяч років — це занадто короткий термін для перетворення вовків на собак лише через співіснування з людьми. Вони вважають, що люди мали активно втручатися в процес, відсіваючи агресивних вовків і залишаючи лише найбільш спокійних.
Проте нова модель, яка була розроблена дослідниками, показала, що собаки могли стати такими ж без активного втручання людей, за умови, що:
На думку авторів дослідження, собаки є першою твариною, яку одомашнили, і отже, вивчення їхньої еволюції може допомогти вченим краще зрозуміти процеси одомашнення інших видів. Оскільки приручення собак тісно пов’язане з розвитком ранніх людських суспільств — вони допомагали пасти худобу та супроводжували людей в їхніх міграціях по планеті — вивчення цієї хронології може пролити світло на нашу власну історію.
Фахівці видання Android Police заявили, що смартфони з тонким корпусом мають більше недоліків, ніж переваг.
Це рідкісне поєднання планет і Місяця обіцяє стати яскравим моментом для всіх любителів астрономії та…
Мобільний оператор lifecell продовжує енергомодернізацію мережі, щоб забезпечити зв’язок абонентам навіть при 10-годинних відключеннях електроенергії.
Українські прізвища можуть розповісти більше, ніж про професію чи характер предків. Деякі родові імена вказують…
Чутливим до змін погоди радять бути особливо обережними 22 квітня.
Технологія покликана вирішити проблему дефіциту робочої сили, що стає дедалі актуальнішою для Японії через старіння…