Питання, чому людство досі не зустріло інопланетян, отримало нове пояснення. Згідно з останнім дослідженням, позаземні цивілізації могли почати колонізацію космосу, але наразі перебувають на ранньому етапі розширення, повідомляє cikavosti.com.
Парадокс Фермі ставить логічне запитання: якщо інопланетяни існують, то чому їхні технології чи сигнали досі не досягли Землі? Ще у 70-х роках астрофізик Майкл Гарт припустив, що якби інопланетні цивілізації існували, вони вже б заселили всю галактику. Відсутність цього явища, на його думку, свідчить про те, що інопланетян не існує.
Нове дослідження пропонує інше пояснення. Учені створили комп’ютерну модель, яка враховує різні сценарії розвитку космосу та поведінки позаземних цивілізацій.
Автори дослідження розглянули три можливі сценарії розвитку Всесвіту:
У статичному Всесвіті позаземні цивілізації можуть поступово прискорювати свою експансію, використовуючи ресурси планет для переміщення між ними. Але в сучасному Всесвіті, де домінує темна енергія, віддалення планет і галактик одна від одної відбувається швидше, ніж інопланетяни можуть їх досягти. Це значно уповільнює їхню колонізацію.
Науковці припускають, що цивілізації в нашій галактиці, Чумацькому Шляху, перебувають лише на початковій стадії космічного розширення. За їхніми оцінками, темпи експансії можуть прискоритися через мільйони або мільярди років. Тільки тоді людство, можливо, зможе їх виявити.
Дослідження підтверджує, що інопланетяни можуть існувати, але їхній вплив на космос наразі настільки малий, що його неможливо зафіксувати з Землі. Таким чином, їхня повільна експансія пояснює, чому людство досі не зустріло інших цивілізацій.
Група археологів із Угорського національного музею в Будапешті оголосила про сенсаційну знахідку на пагорбі Шомло…
Алгоритм штучного інтелекту втрутився в мистецтвознавчий спір.
У районі Маріанської западини було виявлено нову для науки форму життя.
Стало відомо, що серйозна проблема з безпекою Samsung Galaxy може призвести до втрати паролів.
Як віртуальні бактерії можуть змінити реальну медицину - читайте у нашому матеріалі.
На думку вчених, впровадження дронів для штучного викликання опадів є важливим кроком у боротьбі з…