Недавнє дослідження біологів виявило п’ять унікальних рис зовнішності людей, які роблять нас особливими. Це стосується не лише незвичайного кольору волосся, а й яскравих відмінностей в кольорі очей та інших нестандартних характеристик.
Згідно з даними, лише 1-2% людей мають руде волосся, і найбільша частка цих людей проживає на Британських островах. Цей унікальний колір забезпечується геном MC1R, завдяки якому відбувається синтез феомеланіну. Цікаво, що руде волосся почало з’являтися ще у неандертальців, які населяли територію Європи приблизно 200 тисяч років тому.
Щодо кольору очей, блакитні очі зустрічаються лише у 8% населення планети. Перші люди з таким відтінком з’явилися приблизно 6-10 тисяч років тому. Спочатку у всіх були карі очі, проте ген OCA2 сприяв мутації, яка обмежувала вироблення мелатоніну в райдужці, що в результаті призвело до появи блакитного кольору.
Лише 11% людей в світі мають кучеряве волосся. Ця особливість пов’язана з нерівномірним поділом клітин в капілярах, розташованих у волосяному сосочку. Цікаво, що така структура волосся надає йому особливу форму.
Ямочка на підборідді є спадковою рисою, яка зустрічається у 9% населення. З віком ця риса може або ставати менш вираженою, або зовсім зникати.
Однією з найрідкісніших характеристик є гетерохромія, коли очі мають різні кольори (наприклад, одне каре, а інше блакитне). Таке явище спостерігається лише у 0,6% населення.
Ці цікаві факти ще раз підтверджують, наскільки ми різноманітні, і як особливості нашої зовнішності можуть мати глибоке історичне коріння.
Київстар знизив тарифи для своїх абонентів. Дізнайтесь, які зміни відбулись та що це означає для…
На Сонці відбулося потужне виверження, яке спричинило утворення "вогняного каньйону" в 400 тис. км. Вчені…
У Хорватії знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з антикварними артефактами. Знахідка містить амфори, кераміку та…
Galaxy S26 Ultra матиме тонший і яскравіший дисплей завдяки новітній CoE-технології, що покращить візуальні враження…
Собаки володіють феноменальними здібностями, здатні передбачати хвороби, вагітність та навіть стихійні лиха. Дослідження підтверджують їх…
Дізнайтеся, чому робота з ноутбуком на колінах може бути шкідливою для здоров'я та продуктивності.