Фото - freepik
Легендарний астрофізик Стівен Гокінг ще за життя попереджав про серйозну небезпеку для нашої планети – і тепер частина його застережень підтримана даними NASA. Проблеми, які описував учений, уже сьогодні створюють реальний ризик для цивілізації.
Це цікаво: Приховані металеві канали під Землею були знайдені вченими: чому це відкриття важливе
Про це розповідають в farmingdale-observer.com.
На саміті Tencent WE в Пекіні 2017 року Гокінг заявив, що до 2600 року Земля може перетворитися на «вогняну кулю», непридатну для життя. Головними причинами він назвав неконтрольований ріст населення та виснаження природних ресурсів. За його словами, людство має негайно шукати шляхи відльоту з планети, інакше існує загроза повного зникнення виду.
Хоча в NASA не назвали конкретної дати кінця світу, фахівці погоджуються: темпи споживання енергії та матеріалів дійсно загрожують екологічній стабільності. Науковці агентства попереджають, що сучасні тенденції можуть призвести до катастрофічних змін навіть раніше, ніж передбачав Гокінг.
У відповідь на потенційну загибель Землі Гокінг виступав за освоєння інших планет. Він активно підтримував проект Breakthrough Starshot (2016), в рамках якого передбачалося створення легких міжзоряних апаратів для пошуку придатних для життя світів. Для нього міжпланетні поселення були не просто науковою фантазією, а «страховкою» від кліматичних, астероїдних та інших катастроф.
Також читають: Науковці прогнозують масштабний блекаут на Землі
Цікаво, що ще в 1704 році Ісаак Ньютон на папері з математичними розрахунками припустив можливий кінець світу в 2060 році. Сьогодні, схоже, часові рамки можуть виявитися ще жорсткішими. Від того, наскільки швидко людство візьме курс на раціональне використання ресурсів і освоєння космосу, залежить наше майбутнє.
Вітак розкрив всі кольори нових iPhone 17 і iPhone 17 Air, що обіцяє дивувати покупців…
У Дніпропетровській області виявили стародавні артефакти, що можуть змінити наше уявлення про регіональну історію.
Податкова служба України проводить перевірки рахунків громадян та вимагає пояснень щодо джерел доходів. Дізнайтесь більше…
Вчені виявили нового акулоподібного хижака Dulcibella camanchaca на глибині 8000 метрів, що перевертає уявлення про…
Kyivstar запустив Starlink для смартфонів в Україні, забезпечуючи глобальний супутниковий зв’язок для користувачів.
Корейські вчені розробили сенсор для виявлення раку за 20 хвилин, використовуючи світло і машинне навчання…