Фото: Emil Ruff
Винищити усталені міфи – це завдання вчених, які займаються дослідженням підземного життя на Землі. Нещодавно вони виявили, що величезна кількість мікробів мешкає в глибині планети, в середовищі без сонячного світла. Дослідження показали, що від 50% до 80% усіх мікробних клітин на Землі приховані під нашими ногами, повідомляє IFLScience.
Команда вчених із Морської біологічної лабораторії (MBL) у Вудс-Хоулі витратила 8 років на створення міжнародного атласу мікробного різноманіття у глибинах Землі. Вони проаналізували понад 1000 зразків мікробів, зібраних з 50 морських та наземних екосистем, виявивши 31 000 унікальних типів архей і понад 377 000 унікальних бактерій. Ці дані допомогли вченим краще зрозуміти, як виглядає життя під поверхнею.
Результати дослідження вразили науковців: виявляється, що різноманіття підповерхневих мікроорганізмів вражає навіть у критичних умовах. За словами провідного автора Еміля Раффа, традиційно вважалося, що чим глибше в Землю, тим менше енергії існує, тому й різноманіття має зменшуватися. Проте результати доводять, що в підземних середовищах мікроби можуть конкурувати з поверхневими формами життя, особливо в морських екосистемах.
Дослідники також виявили важливу різницю між морськими мікробами та їхніми наземними аналогами. Це стосується не лише підземного життя: ця тенденція актуальна для всіх живих організмів на Землі. Рафф зазначив, що існує чіткий розподіл форм життя в морському та наземному середовищі, що може свідчити про універсальний екологічний принцип.
Підземні мікроби змушені покладатися на нетрадиційні методи отримання енергії, оскільки сонячного світла в їхніх середовищах недостатньо. Деякі з них здатні використовувати органічну речовину з оточуючого середовища, інші – покладаються на радіоактивний розпад гірських порід або ж застосовують хемосинтез, що дозволяє синтезувати поживні речовини через неорганічні хімічні реакції.
Знахідки вчених можуть також мати великий вплив на наше розуміння життя в інших частинах Сонячної системи. Автори дослідження вважають, що багатий мікробний світ у надрах Землі міг би зберігати таємниці старіння та розвитку життя в цілому. Секрети, які вони приховують, можуть допомогти людству вирішити ряд питань, пов’язаних з еволюцією та існуванням життя на інших планетах.
Дослідження підземного життя наразі лише починається, і науковці сподіваються, що в майбутньому нам вдасться ще більше відкрити про наш великий та загадковий світ.
Мобільний оператор lifecell оголосив про старт акції "Своя SIM", яка дозволяє користувачам, що змінюють оператора,…
Вчені дійшли висновку, що вища на зріст дитина має більше шансів на академічний і кар’єрний…
Фотонний радар на базі ШІ може суттєво змінити підходи до боротьби з дронами, особливо в…
Україна під сильною та затяжною магнітною бурею.
Відкриття вчених не лише ставить крапку у давній математичній суперечці, а й відкриває нові можливості…
Група археологів із Угорського національного музею в Будапешті оголосила про сенсаційну знахідку на пагорбі Шомло…