Categories: Наука

На великій глибині під поверхнею Землі процвітає різноманітне життя: воно зберігає секрет старіння

Винищити усталені міфи – це завдання вчених, які займаються дослідженням підземного життя на Землі. Нещодавно вони виявили, що величезна кількість мікробів мешкає в глибині планети, в середовищі без сонячного світла. Дослідження показали, що від 50% до 80% усіх мікробних клітин на Землі приховані під нашими ногами, повідомляє IFLScience.

Створення глобального атласу мікробного різноманіття

Команда вчених із Морської біологічної лабораторії (MBL) у Вудс-Хоулі витратила 8 років на створення міжнародного атласу мікробного різноманіття у глибинах Землі. Вони проаналізували понад 1000 зразків мікробів, зібраних з 50 морських та наземних екосистем, виявивши 31 000 унікальних типів архей і понад 377 000 унікальних бактерій. Ці дані допомогли вченим краще зрозуміти, як виглядає життя під поверхнею.

Непередбачуване різноманіття життя

Результати дослідження вразили науковців: виявляється, що різноманіття підповерхневих мікроорганізмів вражає навіть у критичних умовах. За словами провідного автора Еміля Раффа, традиційно вважалося, що чим глибше в Землю, тим менше енергії існує, тому й різноманіття має зменшуватися. Проте результати доводять, що в підземних середовищах мікроби можуть конкурувати з поверхневими формами життя, особливо в морських екосистемах.

Морські та наземні мікроби: істотна різниця

Дослідники також виявили важливу різницю між морськими мікробами та їхніми наземними аналогами. Це стосується не лише підземного життя: ця тенденція актуальна для всіх живих організмів на Землі. Рафф зазначив, що існує чіткий розподіл форм життя в морському та наземному середовищі, що може свідчити про універсальний екологічний принцип.

Запастися енергією: цікаві механізми виживання

Підземні мікроби змушені покладатися на нетрадиційні методи отримання енергії, оскільки сонячного світла в їхніх середовищах недостатньо. Деякі з них здатні використовувати органічну речовину з оточуючого середовища, інші – покладаються на радіоактивний розпад гірських порід або ж застосовують хемосинтез, що дозволяє синтезувати поживні речовини через неорганічні хімічні реакції.

Нові горизонти для науки

Знахідки вчених можуть також мати великий вплив на наше розуміння життя в інших частинах Сонячної системи. Автори дослідження вважають, що багатий мікробний світ у надрах Землі міг би зберігати таємниці старіння та розвитку життя в цілому. Секрети, які вони приховують, можуть допомогти людству вирішити ряд питань, пов’язаних з еволюцією та існуванням життя на інших планетах.

Дослідження підземного життя наразі лише починається, і науковці сподіваються, що в майбутньому нам вдасться ще більше відкрити про наш великий та загадковий світ.

Aleksandr V.

Recent Posts

Геологічна ілюзія чи найдавніша рукотворна споруда? Підводна піраміда біля Рюкю знову на устах науковців

Вчені сперечаються про те, чи ця споруда є рукотворною або ж це природне геологічне творіння.

23 хвилини ago

В Ізраїлі знайшли печеру з моторошним минулим: розкрито таємниці печери Теомім часів Римської імперії

Печера Теомім стала предметом таємничих археологічних розкопок, які відкрили деякі досить тривожні теорії.

1 годину ago

На Windows 11 зламався драйвер безпеки: що це значить для користувачів

Користувачі Windows 11 постраждали через несумісність оновлення з драйвером безпеки.

2 години ago

Xiaomi випустила свій найдешевший смартфон: подробиці

Китайська компанія Xiaomi просувається на ринку в тому числі завдяки політиці низьких цін.

8 години ago

Темно-зелене диво: в Австралії знайдено кладку одного з найрідкісніших птахів світу

Це відкриття - маленький, але надзвичайно важливий крок до збереження прибережного ему.

9 години ago

Обличчя з глибини тисячоліть: вчені відтворили образ воїна, який жив у Сибіру 4000 років тому

Реконструкція цього воїна надає унікальну можливість зазирнути в минуле та краще зрозуміти життя та традиції…

10 години ago