фото - freepik
Дослідники виявили, що мумії Стародавнього Єгипту, навіть після 5000 років, зберігають залишки приємного запаху. Вивчивши дев’ять муміфікованих тіл, вчені визначили, що запахи мають “деревний”, “пряний” та “солодкий” відтінки.
Результати роботи команди вчених із Каліфорнійського університету та Університету Любляни у Словенії опублікувало видання ВВС з посиланням на журнал Американського товариства хіміків (Journal of the American Chemical Society).
У фільмах та книгах з тими, хто вдихає запах муміфікованих тіл, відбуваються усілякі жахи. Однак, як виявилось, нічого спільного з цим в реальності немає.
Так, дослідники провели дослідження дев’яти муміфікованих тіл стародавніх єгиптян і виявили, що навіть після п’яти тисячоліть мумії зберігають залишки приємних запахів. Це дослідження додало нового розуміння до того, як стародавні єгиптяни використовували пахощі в ритуалах і повсякденному житті.
Виявляється, надання покійнику приємного запаху вважалося важливою частиною підготовки душі до переходу в потойбічний світ.
І правда, у Стародавньому Єгипті запахи були найважливішою складовою суспільних, релігійних та особистих ритуалів. Тому у процесі бальзамування в Стародавньому Єгипті тіло померлого натирали ароматичними маслами, ароматними прянощами та ароматним воском.
За словами викладача англійської літератури Кембриджського університету Еллі Лоукс, яка присвятила символізму ароматів свою докторську дисертацію, можливість відчути запах давніх мумій це “інноваційний спосіб пізнавати історію”.
Хімічний склад повітря в саркофагах з муміфікованими тілами вчені вивчали методом газової хроматографії, що дозволяє розкласти запах усередині саркофагу на аромати, які складають його в сукупності.
Як пишуть автори дослідження, складність завдання полягала в тому, щоб дістатися до запечатаного всередині саркофага повітря, жодним чином не пошкодивши при цьому мумію, що знаходиться там.
Вони змогли це зробити, просунувши в крихітну щілину пластикову трубку і вимірявши всі параметри стародавнього повітря прямо там, у саркофазі, обійшлося навіть без взяття зразка.
До речі, вчені заявили, що за запахами можна визначити, до якого соціального класу належала мумія.
5 травня 2025 року Skype офіційно припинив своє існування. Як Microsoft пояснює це рішення та…
Відкриття підземного міста Дерінкую — це один із найвражаючіших випадків випадкового археологічного відкриття у ХХ…
Результати дослідження вже активно обговорюються серед фахівців з громадського здоров’я та медичних стратегів.
Незважаючи на інноваційність ідеї, відвідування ресторану Sem Igual буде безкоштовним.
Розробка вже викликає зацікавлення серед екологів та підприємців.
На Миколаївщині виявили унікальну античну посудину у вигляді жіночої голови.