фото - freepik
Вчені з Великобританії знайшли унікальну подвійну зоряну систему всього за 150 світлових років від нас. У майбутньому ці зірки зіллються, спричинивши потужний вибух — наднову типу Ia. Її світло може перевершити яскравість Місяця в 10 разів.
Статтю про відкриття опубліковано в Nature Astronomy.
Так, нещодавно команда астрономів з Великобританії виявила неймовірно цікаву зоряну систему, яка складається з двох білих карликів — це щільні залишки зірок, що вже завершили своє активне життя. Вони розташовані дуже близько один до одного і кружляють навколо загального центру мас.
Маса знайденої пари перевищує масу Сонця цього достатньо, щоб вони в майбутньому точно вибухнули. Зараз вони роблять повний оборот один навколо одного за 14 годин, але згодом обертатимуться все швидше і швидше, доки не зіллються. Це станеться приблизно за 23 мільярди років.
Під час злиття станеться рідкісний вид вибуху – чотириразова детонація. Спочатку спалахне зовнішня оболонка однієї зірки, потім її ядро, після чого ударна хвиля викличе подвійний вибух у другої.
Вчені кажуть, що така система справжня удача. Раніше такі об’єкти не вдавалося знайти так близько. Відкриття означає, що в нашій галактиці може бути більше таких зірок, ніж передбачалося. І хоча чекати вибуху доведеться мільярди років, він допоможе краще зрозуміти, як народжуються наднові.
Якщо Xiaomi успішно реалізує заявлені плани, це може стати їхнім найамбітнішим технологічним проривом останніх років.
Це відкриття кидає виклик традиційним уявленням про поведінку соціальних тварин.
Провідні українські оператори мобільного зв’язку об'єднали ресурси в діапазоні 2100 МГц, щоб позбутися "розірваного" спектра.
Родові імена Бабій та Бабійчук в давнину були пов'язані з легковажним ставленням до стосунків їх…
Очікується, що у вівторок геомагнітне поле буде від спокійного до нестабільного рівня. Сонячна активність буде…
Це відкриття змінює уявлення про поведінку мегамамалій та їхню здатність адаптуватися до змін навколишнього середовища.