фото - freepik
Раніше основними загрозами для людини на Марсі вважалися нестача кисню, низький атмосферний тиск і висока радіація. Однак, останні дослідження кажуть, що токсичний пил є основним критичним фактором, який може ускладнити колонізацію Червоної планети.
Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі GeoHealth, пишуть The Guardian і CNN.
Вчені виявили, що на поверхні Марса є смертельно небезпечний токсичний пил, який робить планету ще більш ворожою для людини.
Марсіанське середовище і без того вкрай суворе: без скафандрів людина не виживе й хвилини. У 2021 році професор Девід Акін з Лабораторії космічних систем Університету Меріленду описав симуляцію, в якій астронавт зіткнувся з раптовою втратою тиску: «Я пам’ятаю, як один американський астронавт розповідав про експеримент, де він зіткнувся з раптовим і часом. Спочатку він відчув, як слина на язику почала кипіти, а потім знепритомнів. Щоб захистити астронавтів від небезпечної низької атмосфери, скафандри мають бути герметичними та під тиском».
Крім того, в атмосфері Марса вкрай мало кисню та азоту, зате багато вуглекислого газу. Якщо людина вдихне марсіанське повітря, вона знепритомніє через 15 секунд і незабаром помре. Але тепер додалася ще одна проблема – пилюка.
Марсіанська поверхня покрита дрібним пилом, частки якого ширяють в атмосфері. Вчені давно підозрювали, що цей пил може бути токсичним, і тепер дослідження підтвердили це. Пил містить речовини, такі як діоксид кремнію, гіпс, перхлорати та наночастинки оксидів металів. Ці компоненти можуть серйозно нашкодити здоров’ю астронавтів, викликаючи проблеми з диханням, зором і, при тривалому впливі, навіть захворювання, такі як легенева фіброза.
Радіація, яку зазнають астронавти в космосі, вже сама по собі підвищує ризик легеневих захворювань. Додавання токсичного пилу, що містить діоксид кремнію та оксид заліза, лише посилює ситуацію. Це означає, що майбутні марсіанські місії зіткнуться з ще більшими викликами, ніж передбачалося раніше. Без ефективних заходів захисту жити та працювати на Марсі стане практично неможливо.
Ізраїльська компанія Rafael Advanced Defense Systems успішно провела випробування модульної бойової станції TYPHOON 30, спеціально…
Це відкриття може кардинально змінити наше уявлення про витривалість життя та його можливості виживання у…
Ви навіть не підозрюєте, що деякі додатки на вашому смартфоні можуть завдати йому шкоди.
Японія готується до катастрофи, що може потрясти країну до основ.
Єгипетсько-американська археологічна експедиція виявила верхню частину монументальної статуї фараона Рамзеса II, втрачену майже століття тому.
Підлітки з Південної Кореї дали нове життя останній моделі LG.