фото - freepik
Нове дослідження з Колумбійського університету може перевернути уявлення про унікальність відбитків пальців та кардинально змінити методи розслідувань злочинів, а також доведення провини у суді.
Так, відбитки пальців протягом десятиліть були одним із найбільш надійних способів ідентифікації особи і їх досить часто використовували як ключовий доказ у кримінальних справах. Вважалося, що кожен відбиток є унікальним, навіть не збігаються відбитки пальців однієї людини.
Однак нове дослідження під керівництвом Гейба Го із Колумбійського університету поставило під сумнів цей постулат. Незважаючи на скептицизм більшості експертів-криміналістів, команда вчених продовжила дослідження, і їхня робота згодом була опублікована в журналі Science Advances.
Так, вчені використали базу даних із приблизно 60 000 відбитків, а також штучний інтелект (ШІ) для аналізу пар відбитків, іноді від різних пальців однієї особи, іноді від різних людей. В результаті ШІ зміг з 77% точністю визначити, коли відбитки належали одній людині, навіть якщо це були різні пальці однієї руки.
На відміну від класичної криміналістики, що спирається на дрібні особливості – такі як закінчення ліній та розгалуження, – штучний інтелект аналізував більші візуальні патерни: кути, вигини та загальну форму завитків. Як виявилось, ці структурні ознаки несуть більше інформації, ніж передбачалося.
Це дослідження вказує на те, як ШІ може виявляти нові закономірності в даних, які раніше залишалися непоміченими, і відкриває нові перспективи для криміналістики та ідентифікації особи. Якщо нові підходи підтвердяться та отримають визнання, це здатне змінити не лише криміналістику, а й долі: деякі справи можуть бути переглянуті, а помилково звинувачені виправдані.
Досліджуйте, як кішки спілкуються з людьми через нявкання. Дізнайтеся про його види та значення для…
Офтальмолог пояснив, скільки годин на день безпечно користуватися смартфоном для збереження зору. Важливі перерви та…
Вчені прогнозують епідемію короткозорості через збільшення випадків у молодих людей та вплив екології і гаджетів.
Дізнайтесь, чому варто класти смартфон екраном донизу: економія батареї, повага до співрозмовників та більше часу…
Вчені вважають лимони продуктом довголіття. Їх вживання зміцнює імунітет, знижує ризик серцевих захворювань та містить…
Дізнайтеся, чому може не працювати мобільний інтернет та як вирішити цю проблему за допомогою порад…