Фото - скрін з відео
Згідно з сучасними науковими дослідженнями, близько 4,5 мільярда років тому Земля була зовсім іншою і ще не мала свого природного супутника. Саме тоді у молоду планету врізалося інше космічне тіло — протопланета Тея, розміром приблизно з Марс. Це зіткнення призвело до викиду великої кількості уламків в космос, з якого згодом утворився Місяць.
Про це повідомляє IFLScience.
Читайте також: Сонце, як ви ніколи не бачили: Solar Orbiter отримав найдокладніший в історії ширококутний портрет розпеченої зірки
Отож, вчені впевнені, що на початку формування Сонячної системи існувала протопланета розміром приблизно з Марс або трохи більша, яку вчені називають Тея. Швидше за все Тея мала масу близько 10% від маси сучасної Землі. До речі, свою назву планета “Тея” отримала на честь давньогрецької богині Теї, матері Селени (богині Місяця).
Ще нещодавно вчені вважали, що приблизно 4,5 мільярда років тому Тея врізалася в дуже молоду Землю і це зіткнення змінило кут нахилу земної осі, що згодом призвело до виникнення пір року і стало важливим фактором еволюції біосфери.
При цьому нові комп’ютерні моделі зіткнення показують, що удар був не ковзним (як вважали раніше), а прямим, і частина Теї злилася із Землею (особливо її ядро).
Крім того, недавні сейсмологічні дослідження виявили під Африкою і Тихим океаном дві великі області з низькою швидкістю сейсмічних хвиль (LLVPs). Ці області мають вищу щільність, ніж навколишня мантія, що свідчить про їхнє відмінне походження. Вчені припускають, що ці аномалії можуть бути фрагментами стародавньої планети, які осіли в глибинах Землі після зіткнення. Ці структури досі впливають на глибинні процеси планети.
Читайте також: Від Homo sapiens до Homo martis: вчені заявили про “мутацію” людського організму через колонізацію Марса
А ще дослідження ізотопів кисню в зразках місячних порід та земних мінералів показали майже ідентичний склад. Це свідчить про те, що матеріал обох тіл змішався під час зіткнення, що підтримує гіпотезу про спільне походження Землі та Місяця. Також орбіта Місяця ідеально вирівняна із земною орбітою навколо Сонця, що забезпечує затемнення.
Оператори Київстар, Vodafone та lifecell впроваджують нові заходи для блокування спаму та шахраїв за ініціативою…
Дізнайтесь, чому фонові GPS-додатки прискорюють розрядку батареї вашого смартфона та як це впливає на його…
Вчені відтворили вигляд римського торговця, що жив 1800 років тому, використовуючи 3D-модель черепа та древні…
29 червня 2025 року очікується низька геомагнітна активність — за даними Мeteoagent.com, K-індекс становить 2.7,…
Київстар анонсував нові вигідні тарифи, що зменшать витрати абонентів. Дізнайтеся, які зміни вас чекають!
Пельмені мають інше походження, ніж вважається. Історик Олександр Алфьоров розповідає про їх справжню батьківщину та…