Дослідження показали, що маленькі подушечки на лапах кішок — це справжнє диво еволюції, яке виконує численні важливі функції. Багато людей захоплюються цими милими особливостями, та от що ховається за їхнім призначенням? Відповідь на це питання криється в мільйонах років еволюції, повідомляє Фокус.
Також цікаво: Науковці з’ясували, як саме вовки перетворилися на собак
Подушечки на лапах кішок не є унікальними лише для них. Вони також присутні у інших представників таксономічного загону хижі, до якого належать собаки, вовки, ведмеді, єноти та видри. Як зазначив Джонатан Лосос з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі: “Ці подушечки з’явилися приблизно 50 млн років тому, коли з’явилися перші представники загону хижі. В основному, їхня конструкція існує для виконання однієї й тієї ж функції.”
Подушечки на лапах кішок забезпечують кілька важливих функцій. По-перше, вони допомагають тваринам бігати, стрибати і м’яко приземлятися. “Ці подушечки діють як свого роду амортизатор”, — говорить Лосос.
Цікаво, що саме завдяки цим подушечкам кішки можуть падати з великої висоти, не отримуючи серйозних травм. Вчені вважають, що кішки теоретично здатні вижити після падіння з будь-якої висоти.
Внутрішня частина подушечок складається з жирової тканини, яка, взаємодіючи з колагеном, надає їм м’якість і пружність. Це допомагає поглинати ударні хвилі. На клітинному рівні подушечки заповнені кишенями жиру, які зменшують енергію впливу і запобігають нестійкості при приземленні.
Крім того, подушечки на лапах кішок забезпечують краще зчеплення з поверхнею. “Якби їх не було, тварини, такі як кішки і собаки, ковзали б по поверхні”, — зазначає Лосос.
Емі Шоджай, консультант з поведінки тварин, додає: “Як і людські пальці, подушечки лап котів дуже чутливі. Кішки здатні відчувати невеликі перепади температур і різні текстури.”
На лапах кішок є й потові залози, які активуються під час сильного стресу. Це пояснює, чому в момент хвилювання кішки можуть залишати вологі відбитки лап.
Цікаво, що колір подушечок на лапах часто відображає колір шерсті кішки. Темніша шерсть має чорні або коричневі подушечки, тоді як світліша — рожеві. А різнокольорові кішки можуть похвалитися різнокольоровими подушечками.
Шоджай зазначає, що власникам кішок важливо слідкувати за станом цих важливих частин тіла. Проблеми, такі як зміна кольору, набряк або надмірна сухість, можуть бути серйозними сигналами до відвідування ветеринара.
Лосос стверджує, що подушечки на лапах кішок — це справжній еволюційний досягнення, яке протягом мільйонів років оптимізувало їхні здібності до полювання та виживання.
З 8 квітня Київстар вводить суттєві зміни в тарифах передоплати.
Відновлення справжніх українських прізвищ є важливим кроком у збереженні та відродженні національної культури та історичної…
В середу, 2 квітня, суттєвих магнітних бур на Землі не очікується.
Кібербезпекові експерти виявили у магазині додатків Google Play небезпечний російський вірус
Експерименти з антарктичними грибами Cryomyces antarcticus і Cryomyces minteri показали, що вони можуть виживати в…
Ізраїльська компанія Rafael Advanced Defense Systems успішно провела випробування модульної бойової станції TYPHOON 30, спеціально…