Синьо-жовтий прапор України з’явився не в XX столітті, а сягає своїм походженням глибоко в епоху Русі. Історик Олександр Алфьоров у своєму новому ролику на YouTube доводить, що відомий український стяг з’явився набагато раніше, ніж прийнято вважати.
Також цікаво: Не українською і не російською: якою мовою спілкувались у Київській Русі
Вперше синьо-жовтий прапор офіційно підняли у Львові навесні 1848 року – під час подій, які увійшли в історію як Весна народів. Тоді, на фоні боротьби з Габсбургами, стяг замайорів над міською ратушею, проголошуючи ідентичність руськомовного населення.
Докази «руського» походження
«Синьо-жовтий – це саме руський прапор», – заявляє Алфьоров. Він звертає увагу на ілюстрацію польської художниці Селіни Домініковської, на якій чітко видно два знамена над ратушею: польське червоно-біле й «руське» синьо-жовте. Під малюнком стоїть підпис «Прапори польські та руські».
Контекст і значення
Сусідство двох стягів демонструвало солідарність львівських українців і поляків у спільній боротьбі проти імперії. Водночас таке маркування синьо-жовтого полотна руйнує сучасні твердження Москви про виняткове право на спадщину Київської Русі. «Навіть у середині XIX століття європейці чітко розрізняли Русь і Московію», – зазначає дослідник.
Це цікаво: Розкрито давню історичну назву Києва: як столицю іменували за часів Київської Русі
Отже, сьогоднішній державний прапор України – це безпосереднє продовження руських традицій, а не пізніших московських ідей. Алфьоров закликає усвідомити: справжні нащадки Київської Русі – саме українці.
Павло Дуров попередив користувачів про нову шахрайську схему в Telegram, яка загрожує їхній безпеці. Будьте…
В Одесі під пам'ятником Дюку археологи виявили залишки італійської фортеці XIV століття, підтверджуючи важливість цього…
Google представила всю серію Pixel 10 до офіційної прем'єри, розкривши деталі нових моделей та їхніх…
У Центральній Італії знайшли рідкісну запечатану гробницю етрусків, що містить останки чотирьох осіб та понад…
Дізнайтеся, як правило 10 секунд може поліпшити швидкість Wi-Fi та оптимізувати ваше інтернет-з'єднання.
Вчені виявили невідому ДНК у муміях з Перу. Конгресмен ініціює глибокий аналіз для з'ясування їх…