В Україні, за словами ендокринолога Наталії Безмен, чоловіки живуть на 13-17 років менше, ніж жінки. Цей розрив є надзвичайно великим у порівнянні з іншими країнами, де різниця становить лише 5-6 років. Тривалість життя чоловіків в Україні коливається від 57 до 66 років, тоді як жінки живуть у середньому до 75 років.
Читайте також: Як домашні тварини реагують на сварки між людьми: пояснення ветеринара
Доктор Безмен зазначила, що тривалість життя є найінтегральнішим показником, що відображає загальний стан справ у країні. “Це показник, що стосується екології, медичних послуг, умов життя і харчування”, – підкреслила вона.
Серед не медичних причин, які впливають на тривалість життя, були названі висока смертність від ДТП та утоплень, а також наслідки війни. “У наш час, під час війни, чоловіки гинуть частіше. Ця статистика може стати ще більш тривожною, коли ми перерахуємо цифри через кілька років”, – зауважила лікар.
Говорячи про медичні причини, Безмен акцентувала на впливі гормональних факторів, зокрема тестостерону, а також на структуру смертності від неінфекційних захворювань. На першому місці серед причин смертності стоять серцево-судинні захворювання, а на другому – захворювання органів дихання.
“Неочевидною причиною, чому чоловіки помирають раніше, є хронічні обструктивні хвороби легень. Це, насправді, могла б здаватися несподіванкою для багатьох”, – додала вона.
Наталія Безмен також звернула увагу на екологічні проблеми в Україні, які негативно впливають на здоров’я населення. Наприклад, Київ продовжує залишатися одним з найбільш забруднених міст Європи, що може призводити до серйозних хвороб, навіть у тих, хто не курить.
Експерт зазначила, що система охорони здоров’я в Україні історично була орієнтована більше на жінок. Це обумовлено тим, що ще з часів СРСР пріоритетом була охорона материнства і дитинства, і тому була створена окрема структура для гінекологічних послуг.
Українські прізвища можуть розповісти більше, ніж про професію чи характер предків. Деякі родові імена вказують…
Чутливим до змін погоди радять бути особливо обережними 22 квітня.
Технологія покликана вирішити проблему дефіциту робочої сили, що стає дедалі актуальнішою для Японії через старіння…
Астрономи виявили сліди гігантського зіткнення темної матерії зі скупченням Персея, яке сталося близько 5 мільярдів…
Американські вчені з університету Ратгерського виявили незвичайний ефект, пов'язаний з лісовими пожежами. Виявилося, що дим…
У Китаї смартфон Xiaomi став справжньою сенсацією після того, як пережив падіння з 33 поверху…