Астрономи зафіксували сигнал, який йшов до Землі понад 13 мільярдів років. Це випромінювання, що залишилося після Великого вибуху, допомагає дослідникам краще зрозуміти ранні етапи формування Всесвіту.
Про це повідомляє видання Phys.org.
Сигнал було виявлено за допомогою телескопа Atacama Cosmology Telescope (ACT), розташованого в Чилі. Він зафіксував поляризоване мікрохвильове випромінювання, що є найдавнішим світлом у Всесвіті. Його вік становить близько 380 тисяч років після Великого вибуху, що дозволяє астрономам побачити, як виглядав космос у свої ранні часи.
За словами дослідників, спостереження за цим сигналом дає змогу підтвердити поточні наукові моделі будови Всесвіту. Дані допомагають визначити, як розподілялася матерія, як формувалися перші галактики та як гравітаційні сили впливали на еволюцію космосу.
Науковці зазначають, що це відкриття також допомагає перевірити точність космологічних теорій. Отримані результати підтверджують модель темної матерії та темної енергії, які відіграють ключову роль у розвитку Всесвіту.
Хоча дослідження тривають, вже зараз воно дає безцінну інформацію про ранні етапи існування космосу. Вчені планують і далі використовувати високочутливі телескопи для глибшого аналізу цих сигналів і, можливо, виявлення нових деталей про походження нашого Всесвіту.
У Єгипті знайшли камені Олександрійського маяка, одного з Семи чудес Античності. Вчені готують цифрову модель…
Дізнайтеся, які мобільні оператори змусять вас доплачувати за інтернет та скільки будете витрачати щомісяця.
На північному сході Мадагаскару, поблизу острова Сент-Марі, археологи виявили уламки старовинного португальського судна, яке три…
Перші фото лінійки iPhone 17 вже в мережі! Дізнайтеся всі подробиці про нові моделі та…
Глобальне потепління продовжує загрожувати майбутньому людства, і нові наукові дослідження підтверджують: якщо не вжити ефективних…
Дізнайтеся про зміни в тарифах та послугах від Київстар, Vodafone та lifecell у липні 2025…