Фото: pixabay.com
Астрономи виявили незвичайне джерело енергії в центрі Чумацького Шляху, яке може бути пов’язане з новим типом темної матерії. Це випромінювання іонізує водневий газ у спосіб, що не піддається поясненню відомими механізмами, такими як вплив космічних променів.
Про це йдеться в дослідженні, яке опублікували в Physical Review Letters.
У самому центрі Чумацького Шляху знаходяться масивні хмари водню, які мають позитивний заряд. Це явище вже десятки років залишається загадкою для науковців, адже зазвичай водень є нейтральним.
Читайте також:Погляд крізь космічний пил: астрономи показали приховану сторону Всесвіту
“Що ж є джерелом енергії, здатним вибивати з нього негативно заряджені електрони?” – ставить питання один із провідних авторів дослідження, науковий співробітник Королівського коледжу Лондона доктор Шям Баладжі.
Раніше науковці намагалися пояснити незвичайну іонізацію космічними променями – високоенергетичними частинками, які рухаються Всесвітом зі швидкістю, близької до швидкості світла. Однак енергетичний слід із цієї ділянки Чумацького шляху, ймовірно, замалий, щоб пояснити незвичайне явище космічними променями.
То ж тепер вчені припускають, що це результат зіткнення легких частинок темної матерії, які знищують одна одну та виділяють енергію.
Якщо припущення підтвердяться, це відкриття може пояснити не лише загадкове випромінювання з центру галактики, але й допомогти нам нарешті розгадати одну з найбільших таємниць Всесвіту – з чого насправді складається темна матерія.
Так, раніше вважалося, що темна матерія складається з важких частинок (вімпів), які майже не взаємодіють зі звичайною матерією. Однак тепер дані вказують на можливість існування набагато легших частинок темної матерії, що взаємодіють між собою й навіть виробляють заряджені частинки.
Наразі дослідження тривають, адже розгадка цього явища може змінити сучасні уявлення про природу нашої галактики.
Google без зайвого галасу змінила політику безпеки Android — одна з найпоширеніших версій ОС більше…
Команда науковців змоделювала рух кулі та з’ясувала, що навіть неідеальний кидок може завершитися страйком.
Новинка вже працює в повітрі та на землі — і може стати революцією для військових,…
Це відкриття стало можливим завдяки міжнародній співпраці в рамках проєкту Ocean Census, спрямованого на вивчення…
Дослідження показало: навіть безпечні на перший погляд сполуки потребують ретельнішої перевірки.
Google оголосила про запуск нового інструменту, що допоможе боротися з однією з головних причин швидкого…