Днями у світі астрономії спіткала кумедна плутанина, коли астроном-любитель неправильно ідентифікував автомобіль Tesla Roadster за новий астероїд. Цей випадок стався на початку січня, коли Центр малих планет (MPC) зафіксував об’єкт під назвою 2018 CN41.
Однак, всього через 17 годин після первинного відкриття центр повідомив про помилку, вказавши, що об’єкт не є астероїдом, а вишнево-червоним Tesla Roadster, який було запущено в космос декілька років тому.
Цей легендарний автомобіль було запущено в космос у лютому 2018 року в рамках рекламного трюку компанії SpaceX, заснованої Ілоном Маском, під час випробувального польоту важкої ракети Falcon Heavy. Автомобіль, разом із манекеном, одягненим у скафандр, вирушив на орбіту, і з того часу він безцільно дрейфує в космосі.
Хоча ця ситуація виглядає весело, вона викликає серйозне занепокоєння серед астрономів. Зростаюча кількість штучних об’єктів, таких як Tesla, у космосі ускладнює відстеження потенційно небезпечних астероїдів. Справжня проблема полягає в тому, що астрономи можуть мати труднощі з ідентифікацією небезпеки серед численних космічних об’єктів.
Тож, поки подібні випадки можуть розвеселити, вони також підкреслюють важливість моніторингу космосу, адже в умовах зростаючої кількості сміття додержуватися безпеки стає все складніше.
Така ситуація ще раз нагадує нам про те, що розвиток технологій та космічні дослідження несуть не лише можливості, але й нові виклики, з якими доведеться зіштовхуватися науковцям у найближчому майбутньому.
Що або хто стер біблійні міста з лиця Землі досі залишається загадкою, яку дослідники намагаються…
MaiaSpace планує здійснити перший запуск ракети Maia у 2026 році.
Гібрид смартфона й планшета може стати новим етапом в еволюції iPhone.
Науковці впевнені: усі блакитноокі мають одного спільного предка, а їхній колір очей — результат стародавньої…
Neuralink продовжує працювати над удосконаленням своїх технологій та розширенням географії клінічних випробувань, залучаючи добровольців з…
Надувних роботів і гриби запропонували використати для заселення Місяця та Марса.