Вчені зі США та Великобританії з’ясували, коли і як домашні кішки вперше потрапили на територію сучасних США. Під час розкопок затонулого іспанського корабля біля узбережжя Флориди археологи виявили останки тварин, які, за аналізами, належали двом кішкам, завезеним із Європи в 1559 році.
Дослідження опубліковане у науковому журналі American Antiquity (AmAntiq).
У вересні 1559 року ураган потопив 11 суден експедиції конкістадора Трістана де Луна біля берегів Пенсаколи, де іспанці намагалися заснувати поселення Санта-Марія-де-Очусе.
У ході розкопок на місці аварії археологи підняли з дна останки тварин. Аналіз показав, що кістки належали двом домашнім кішкам, завезеним із Європи на судні «Емануель-Поінт II». Тварин не вдалося врятуватися під час затоплення корабля.
Раніше останки домашніх кішок знаходили в іспанських колоніях на Гаїті, але до континентальної Північної Америки вони, ймовірно, прибули тільки з експедицією де Луна.
Аналіз ізотопів у кістках дорослої особини показав, що вона їла не щурів, а ту ж їжу, що й моряки. Це говорить про те, що тварину могли годувати спеціально — або через нестачу гризунів, або через прихильність.
Генетичний аналіз також підтвердив європейське походження обох котів. Вчені вважають, що їх могли взяти на борт у Мексиці або випадково, або навмисно, для боротьби з гризунами.
“Іспанські експедиції до Флориди були першою можливістю для цих тварин потрапити на територію сучасних США”, – зазначив антрополог Мартін Велкер з Університету Арізони.
Історично кішки супроводжували людей у морських походах, захищаючи припаси від щурів.
У Києві з 24 червня припинить роботу 3G-зв’язок.
У давнину в українській культурі існували прізвиська або прізвища, які пов’язували з характерними рисами людини,…
Google готує гучне оновлення безпеки.
Випадкове відкриття вчених може змінити доступ до води у всьому світі.
Варто зазначити, що прогнози магнітних бур можуть змінюватися, адже дослідники сонячної активності оновлюють свої дані…
Google представив Flow - інноваційний інструмент для створення відео за допомогою штучного інтелекту.