Categories: Наука

Австралієць встановив рекорд, проживши 100 днів із титановим серцем

Житель Австралії, який страждав на гостру серцеву недостатність, встановив рекорд, проживши з імплантатом титанового серця 100 днів.

Про це сказано в прес-релізі Університету Монаша (Австралія).

Так, 40-річний чоловік із Нового Південного Уельсу (штат на південному сході Австралії) добровільно погодився стати першим отримувачем повністю штучного серця в Австралії (і шостим у світі).

Читайте також:  Сенсаційна знахідка щодо формування життя у Всесвіті: вчені визначили, коли з’явилася вода

У заяві представників лікарні Святого Вінсента, університету Монаша та американсько-австралійської компанії-розробника імплантату зазначається, що чоловік, який тривалий час страждав через тяжку серцеву недостатність, зараз одужує.

Дійсно, довгий час австралієць страждав на гостру серцеву недостатність і чекав на донорську трансплантацію. І от у листопаді 2024 року йому встановили імплантат у лікарні Святого Вінсента у Сіднеї. Шестигодинну операцію проводив кардіоторакальний хірург та хірург-трансплантолог Пол Янсц.

А вже у лютому австралієць став першою людиною у світі, яку виписали з лікарні з титановим імплантатом серця. Воно підтримувало йому життя, поки на початку березня вдалося знайти реального донора.

Варто зазначити, що перші п’ять імплантацій було проведено минулого року у США. Однак у тих випадках пацієнти отримали донорські серця ще до виписки з лікарні, тому найтриваліший період між імплантацією та трансплантацією донорського серця становив 27 днів.

Що ж стосується 100 днів з титановим серцем, то австралійські дослідники та лікарі, які проводили операцію, оголосили, що імплантат мав “безперечний клінічний успіх”.

Зазначимо, що штучне серце було розроблено компанією BiVACOR, штаб-квартира якої знаходиться у Каліфорнії. Винахід являє собою перший у світі роторний кров’яний насос, що імплантується, який може повністю замінити людське серце, використовуючи технологію магнітної левітації для відтворення природного кровотоку здорового серця.

Австралійський біоінженер Деніел Тіммс винайшов титанове серце після смерті власного батька від хвороби серця. За його словами, “радісно бачити, як десятиліття копіткої роботи приносять плоди”.

“Уся команда BiVACOR глибоко вдячна пацієнтові та його сім’ї за те, що вони довірилися нашому повністю штучному серцю, – йдеться в його офіційній заяві. — Їхня хоробрість прокладе шлях до того, щоб ще безліч пацієнтів отримали цю рятівну технологію”.

Наразі титановий імплантат все ще знаходиться на ранніх стадіях клінічних досліджень. Однак в майбутньому команда сподівається, що він допомагатиме всім пацієнтам з бівентрикулярною серцевою недостатністю в кінцевій стадії, яка зазвичай розвивається, коли інші захворювання – найчастіше інфаркт та ішемічна хвороба серця – пошкодили або послабили серце так, що воно не може ефективно перекачувати кров організмом.

Читайте також: Леонардо да Вінчі: анатомічні відкриття, що випередили час

За даними уряду Австралії, який виділив 50 мільйонів доларів на розробку та комерціалізацію пристрою BiVACOR у рамках програми “Штучне серце: на передньому краї”, щороку понад 23 мільйони людей у ​​всьому світі страждають від серцевої недостатності, але лише шість тисяч можуть отримати донорське серце.

Оксана Гапончук

Recent Posts

Розкрили секрет радянських телевізорів: чому було 12 каналів, а працювали лише 1–2

У багатьох радянських квартирах телевізори мали перемикачі на 12 каналів — попри те, що насправді…

23 хвилини ago

Кисень та магнітне поле Землі тісно пов’язані: як їх зв’язок формує умови для життя

Дослідження виявило тісний зв'язок між рівнем кисню та магнітним полем Землі за останні 540 млн…

7 години ago

Сильна магнітна буря рівня вгатить по Україні: коли очікувати найпотужнішого удару

В Україні найближчими днями очікується магнітна буря рівня G2, з найсильнішим ударом 7 липня. Підготовка…

8 години ago

Кішка говорить до людини: розшифровка нявкання, його різновиди та значення

Досліджуйте, як кішки спілкуються з людьми через нявкання. Дізнайтеся про його види та значення для…

1 день ago

Фахівці розповіли, скільки годин на день можна користуватися смартфоном, щоб не нашкодити очам

Офтальмолог пояснив, скільки годин на день безпечно користуватися смартфоном для збереження зору. Важливі перерви та…

2 дні ago

У світі різко погіршується зір: науковці попереджають про “епідемію” короткозорості

Вчені прогнозують епідемію короткозорості через збільшення випадків у молодих людей та вплив екології і гаджетів.

3 дні ago