Китайська компанія Xiaomi розпочала характеризувати Telegram як ризиковану програму та блокувати її встановлення на своїх пристроях в Китаї.
Це повідомили в Bleeping Computer.
Азіатський виробник смартфонів, Xiaomi, тепер запроваджує блокування встановлення Telegram на пристроях з операційною системою MIUI та відповідним інтерфейсом прошивки.
Після релізу MIUI 13 в 2022 році, компанія додала новий засіб безпеки для ідентифікації та блокування шкідливих додатків на своїх пристроях.
Тим не менш, в минулому цей крок викликав критику та підозри. Дехто з користувачів підозрював, що така дія може бути спробою Xiaomi в співпраці з Партією китайського співтовариства (CCP) для відстеження активності користувачів і цензури додатків.
Ці сумніви були підкріплені фактом того, що MIUI почала блокувати додатки, які дозволяли змінювати мережеві налаштування за межами заводських параметрів. Якщо програму вважали небезпечною, MIUI спробувала видалити додаток і заборонити його встановлення.
Останні данні свідчать, що MIUI від Xiaomi зараз класифікує платформу обміну повідомленнями Telegram як небезпечний додаток у Китаї.
Повідомлення в каналах Telegram стверджують, що при визначенні Telegram, MIUI відображає попередження про те, що “Додаток не пройшов перевірку безпеки Xiaomi. Цей додаток небезпечний, і його використання може призвести до ризику, такого як фінансові втрати або небезпечне використання. Для забезпечення безпеки радимо вжити заходів забезпечення та захистити програми від ризику”.
Подібну інформацію підтвердив китайський розробник мобільних пристроїв Hikari Calyx.
Відзначено, що це відображення Telegram як підозрілої програми може вказувати на більший контекст, пов’язаний із постійними зусиллями китайського уряду з обмеження свободи вираження та приватності користувачів.
На острові Хортиця, найбільшому острові на річці Дніпро у місті Запоріжжя, археологи здійснили відкриття –…
Виявилося, що користувачі, які засинали поруч із своїми смартфонами під час зарядки, насправді піддавали своє…
Вчені з Інституту космічних досліджень імені Годдарда НАСА повідомили, що липень 2023 року встановив новий…
Ентузіасти розробили спеціальну версію операційної системи Windows 10, відому як Windows 10 Lite, яка відрізняється…
Вчені з Університету штату Вірджинія та Технічного університету Вірджинії виявили новий метод перетворення поліетилену на…
Науковці здійснили дослідження, що допомогло розгадати загадку фрагментів щелепної кістки, знайдених в Китаї, які мають…