Фото - Telegram Zelenskiu Оfficial
Українські інженери розсекретили деякі характеристики нового сучасного морського дрона “Катран”, який має стати геймченджером у веденні війни на морі.
3D-візуалізацію дрона представив у своєму Telegram -каналі Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Федоров наголосив, що місії з використанням цього дрону засекречені, однак деякі технічні характеристики найновішого морського дрона “Катран” дозволено озвучити.
“Інформація про місії з цим дроном засекречена, але він став справжнім геймченджером на морі”, – написав глава Мінцифри.
Морський дрон “Катран” — це новітня розробка української військової компанії Military Armored Company HUB.
Федоров зазначив, що дана військова новинка в “армії дронів” є важливим кроком у розвитку технологій і зміцненні обороноздатності країни, що дозволяє Україні мати потужну техніку для захисту своїх водних кордонів.
Однією з ключових особливостей безпілотника “Катран” є вбудована система для автоматичного розпізнавання загроз і відстрілу пасток, що робить його надзвичайно ефективним і надає стратегічні переваги в реальних бойових умовах.
Крім того, цей безекіпажний катер оснащений двома торпедами, які розміщені під крилами, а також багатоствольним кулеметом, великокаліберним кулеметом M2 Browning (12,7 мм) та двома польськими ПЗРК Piorun, тому може знищити і морські, і наземні, повітряні цілі.
А ще морський дрон “Катран” здатний подолати понад 1000 км та здатний розвивати максимальну швидкість 130 км/год. Це дозволяє використовувати його для тривалих операцій як для ударних, так і для розвідувальних місій.
“Це супертехнологія, яка задає новий стандарт ведення війни”, – підкреслив Федоров.
Вітак розкрив всі кольори нових iPhone 17 і iPhone 17 Air, що обіцяє дивувати покупців…
У Дніпропетровській області виявили стародавні артефакти, що можуть змінити наше уявлення про регіональну історію.
Податкова служба України проводить перевірки рахунків громадян та вимагає пояснень щодо джерел доходів. Дізнайтесь більше…
Вчені виявили нового акулоподібного хижака Dulcibella camanchaca на глибині 8000 метрів, що перевертає уявлення про…
Kyivstar запустив Starlink для смартфонів в Україні, забезпечуючи глобальний супутниковий зв’язок для користувачів.
Корейські вчені розробили сенсор для виявлення раку за 20 хвилин, використовуючи світло і машинне навчання…