Фото - freepik
Американський стартап Precision Neuroscience, заснований чотири роки тому, оголосив про важливий прорив: компанія отримала дозвіл від FDA на проведення довгострокових клінічних випробувань свого нейроінтерфейсу, здатного зчитувати сигнали мозку. Цей пристрій розроблений для допомоги людям із порушеннями рухової активності та мовлення, зокрема внаслідок паралічів.
Як повідомляє CNBC, раніше випробування технології обмежувалися короткотривалими сеансами — від кількох хвилин до кількох годин — у межах інших нейрохірургічних процедур. Але тепер, завдяки новому дозволу, компанія зможе тестувати інтерфейс у пацієнтів протягом до 30 днів. На сьогодні в коротких тестах уже взяли участь 37 осіб.
Хоча пристрій поки не може повноцінно функціонувати в реальному середовищі, новий етап випробувань дозволить значно глибше дослідити сигнали мозку та розробити ефективні методи їх дешифрування.
Суть технології — ультратонка плівка, яка містить 1024 електроди та прикріплюється до поверхні кори головного мозку. Ці електроди не лише зчитують сигнали, а й можуть передавати імпульси назад до мозку, стимулюючи певні його ділянки. За словами розробників, плівка не шкодить мозковим тканинам і дозволяє встановлювати двосторонній зв’язок між мозком і пристроєм.
У перспективі компанія має на меті використовувати цей інтерфейс для відновлення рухових функцій та мовлення, а передача даних у фінальному варіанті здійснюватиметься бездротовим способом.
Мобільний зв’язок у 2025 році тільки дорожчає, тому багато людей шукають кращі умови, адже не…
Окрім смішних імен, у людей бувають дуже цікаві та безглузді прізвища.
Очікується, що в неділю геомагнітне поле буде від тихого до нестабільного рівня.
Кнопкові телефони справді переживають своєрідне відродження, і це явище набирає популярності з кількох причин.
Відкриття стало можливим завдяки мікроскопічному зубу, що зберігся у щелепі.
Функція наразі доступна користувачам бета-версії додатка для Android з номером 2.25.12.25.