Проблеми з підключенням до Wi-Fi — дуже поширене явище. До того ж трапитись це може з кожним, незалежно від моделі смартфона у найневдалішу мить, коли інтернет потрібен терміново. Виявляється, причини таких збоїв не завжди пов’язані з поломками пристрою – іноді проблема криється в інших факторах.
Про це пише ITsider.
Читайте також: Windows 11 може заблокувати доступ до ПК: користувачі масово скаржаться на останнє оновлення
Так, технічні спеціалісти вже давно розробили логічну та ефективну послідовність дій для базового усунення несправностей з Wi-Fi.
Перезавантаження смартфона. Це один із найпоширеніших і найефективніших методів вирішення проблем із Wi-Fi, особливо якщо проблема носить тимчасовий або програмний характер. В результаті даної дії очищається кеш, зупиняються завислі процеси або тимчасові збої в мережевому стеку.
Якщо ж після перезавантаження проблема з Wi-Fi зберігається, ймовірно, що збої мають більш серйозну причину (наприклад, пошкоджені налаштування, проблеми з апаратним забезпеченням або збої в програмному забезпеченні). У таких випадках варто виконати додаткові дії, такі як перевірка налаштувань Wi-Fi, оновлення прошивки або скидання мережевих налаштувань.
Перевірка модуля Wi-Fi та зони покриття. Переконайтеся, що Wi-Fi увімкнений у налаштуваннях пристрою і ви знаходитеся в межах зони покриття сигналом, а не в “мертвій зоні”. Якщо сигнал слабкий або його немає, спробуйте наблизитись до маршрутизатора або змінити місце, оскільки великі перешкоди, такі як стіни, можуть блокувати сигнал.
Спроба з’єднання з іншою мережею. На даному етапі легко визначити джерело проблеми: якщо смартфон під’єднується до іншої мережі — проблема в маршрутизаторі, а не в телефоні.
“Забути” мережу і під’єднатися знову. Цей крок скидає локальні конфігурації, які могли пошкодитися або застаріти (наприклад, через зміну пароля чи параметрів маршрутизатора).
Якщо після перевірки базових налаштувань (перезавантаження, перевірка модуля Wi-Fi і зони покриття) проблема з підключенням до Wi-Fi не зникла, наступним кроком є перевірка наявності оновлень програмного забезпечення на смартфоні. Особливо актуально після великих оновлень ОС.
Оновлення системи важливі з кількох причин:
Якщо ж і після оновлення проблема з Wi-Fi не зникла, це може свідчити про глибші системні чи апаратні збої. У такому випадку наступним кроком може бути скидання мережевих налаштувань або звернення до технічної підтримки.
Скидання мережевих налаштувань. Це процес, при якому на смартфоні або іншому пристрої відновлюються стандартні параметри мережі. Це впливає не лише на налаштування Wi-Fi, але й на налаштування Bluetooth, мобільного зв’язку та VPN. Скидання мережевих налаштувань не зачіпає особисті дані, як-от фотографії чи контакти, але може видалити збережені Wi-Fi мережі та паролі, налаштування Bluetooth і інші мережеві конфігурації. Це дозволяє уникнути конфліктів між старими й новими параметрами.
Читайте також: Українцям назвали небезпечні номери телефонів, на які краще не відповідати і чому
Якщо нічого не допомагає, ймовірна фізична поломка або виробничий дефект: перегрів, волога, вібрація або знос чипа. У цьому випадку допоможе лише фахова діагностика в сервісному центрі.
Давні українські прізвища, що були пов'язані з модою, часто відображали особливості зовнішності, звички чи соціальний…
Очікується, що у неділю, 4 травня, геомагнітне поле буде від спокійного до активного рівня.
Вчені вважають, що розуміння критеріїв краси допоможе людям краще піклуватися про свою зовнішність і підвищити…
Дана розробка відкриває нові можливості моніторингу небезпечних об’єктів у навколоземному просторі.
У Новій Зеландії виявили скам’янілість давнього виду пінгвіна — Pakudyptes hakataramea, який жив понад 24…
Дане відкриття може докорінно змінити наше розуміння історії та поховань епохи еллінізму.