Вагітність – це не лише фізичні зміни в тілі жінки, а й серйозні трансформації на рівні нервової системи. Нещодавно науковці зі США провели детальне дослідження, яке показує, як вагітність впливає на структуру мозку. Вчені виявили, що ці зміни мають тривалий ефект не лише під час виношування дитини, а й після пологів, пише видання Nature Neuroscience.
Це цікаво: “Впаде велика армія”: вчені змогли розшифрувати 4000-річні таблички з пророцтвом
Згідно з новими даними, вагітність може суттєво впливати на здоров’я жінки, зокрема і на ризик передчасної смерті. Відомо, що ускладнена вагітність та підлітковий вік майбутньої матусі підвищують цей ризик. Але, дивно, пологи можуть навіть уповільнити біологічне старіння.
Команда вчених з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі опублікувала результати своїх досліджень у престижному журналі Nature Neuroscience.
Дослідники вивчали мозок здорової 38-річної жінки, яка пройшла 26 обстежень за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ). Обстеження проводилися чотири рази протягом трьох тижнів до зачаття, 15 разів під час вагітності і сім разів протягом двох років після пологів. Результати були зіставлені з даними восьми учасників контрольної групи.
Науковці виявили, що до дев’ятого тижня вагітності відбулося значне зменшення обсягу та товщини кори головного мозку. І зменшення особливо було помітне в областях, пов’язаних із соціальним пізнанням. Водночас були зафіксовані зміни у збільшенні обсягу шлуночків та спинномозкової рідини, а також поліпшення структурної цілісності білої речовини мозку. Ці зміни корелювали зі зростанням рівнів гормонів прогестерону та естрадіолу.
Дослідження підтвердило, що вагітність справді змінює структуру мозку. Деякі з цих змін, такі як зменшення обсягу і товщини кори, залишалися протягом двох років після пологів. Інші ж параметри, як стало відомо, поверталися до вихідного рівня приблизно через два місяці після народження дитини.
Читайте також: Науковці вирахували точний момент смерті людини
Автори дослідження відзначають, що отримані результати можуть суттєво змінити наше розуміння нейронних змін, пов’язаних із вагітністю. Ці знання можуть бути корисними для покращення психічного здоров’я жінок у перинатальний період – від 28-го тижня вагітності до тижня життя новонародженого. Тепер вчені планують дослідити, чи будуть такі ж зміни у інших жінок, та проаналізувати довгостроковий вплив вагітності на мозок.
Дане дослідження астробіологів вказує, що наявність рідкої води не завжди означає можливість існування життя.
Дослідження підкреслює важливість міграційних процесів у формуванні ранніх землеробських суспільств у регіоні.
Знайдено ідеальні навушники з шумопоглинанням. Вони відзначаються покращеною якістю звуку, вдосконаленою системою шумозаглушення та оновленим…
Знімок, зроблений ще у 2014 році, лише зараз став відомим широкій публіці, і вчені нарешті пояснили його походження.
Ця пропозиція є надзвичайно вигідною, оскільки забезпечує швидкий інтернет за доступною ціною, що є рідкісним…
Дослідження українських прізвищ виявило, що деякі з них пов'язані з пристрастю предків до паління тютюну.