Дослідники зробили надзвичайне відкриття: три мільярди років тому океани нашої планети мали зелений колір. Ці океани існували на Землі досить тривалий час, і деталі їхнього походження досліджували вчена команда, очолювана астрофізиком Таро Мацуо з Університету Нагої в Японії, повідомляє Forbes.
У рамках наукової роботи фахівці змоделювали умови на ранній Землі та дослідили, як первісне середовище впливало на колір океанів. Виявилося, що в той час в атмосфері переважали водяна пара та вуглекислий газ, які створювали кисле середовище. Це прискорювало процеси вивітрювання та ерозії на ще безплідній планеті.
“Велика кількість заліза була вимита, внаслідок чого океани набули зеленого відтінку. Залежно від свого іонного заряду, розчинене залізо викликало варіації кольору від коричневого до сірого і зеленого. За нашими розрахунками, найпоширенішим елементом у розчині, ймовірно, було тризарядне залізо, що сприяло популярності зеленого кольору океанів”, — розповіли вчені.
Дослідники відзначили, що в такій екосистемі еволюція фотосинтезуючих пігментів червоних водоростей та ціанобактерій була цілком логічною. Ціанобактерії мали здатність збирати світлову енергію, яка не поглиналася зеленою водою. Зелені океани Землі, ймовірно, існували близько трьох мільярдів до 600 мільйонів років тому.
“Протягом цього величезного проміжку часу ціанобактерії використовували сонячну енергію, щоб розщеплювати воду на водень і кисень”, — додали вчені.
Згодом, приблизно між 2,4 мільярдами і 400 мільйонами років тому, кисень почав накопичуватися в атмосфері. Вільний кисень реагував з розчиненим залізом, утворюючи залізняк. Через постійний вивід заліза з океанів, їх колір почав змінюватися, в результаті чого вони стали блакитними. Науковці підкреслили, що нові блакитні океани стали сприятливим середовищем для водоростей, які використовували хлорофіл, і внаслідок цього еволюціонували зелені рослини.
Відкриття затонулого міста в Індонезії ставить під сумнів історію походження людини, виявивши стародавні скам’яності Homo…
Огляд п'яти доступних смартфонів травня: від CMF Phone 2 Pro до Samsung Galaxy F56. Знайдіть…
Українські полярники з неймовірними фото зафіксували стрибки горбатого кита. Вчені пояснюють причини цієї поведінки та…
Канадський блогер зібрав iPhone 13 Pro за $373, замовивши деталі з AliExpress, довівши, що ціна…
В закордонних архівах знайдено унікальні документи про Пилипа Орлика, що змінюють уявлення про українську історію…
Дізнайтеся, як правильно користуватися флешками, щоб уникнути втрати даних. Відкрийте для себе важливі поради та…