фото - freepik
У Дніпропетровській області зафіксовано появу гігантської сколопендри — отруйної багатоніжки, яка раніше не була характерною для цього регіону.
Про це повідомляє Дніпро Регіон . Фотографію гігантської сколопендри, знайдену на Дніпропетровщині, надала Дар’я Іванова.
Жителі Дніпропетровщини стали свідками незвичайної події – на території області була виявлена 12-сантиметрова гігантська сколопендра. Це сталося на півдні області: у Криворізькому районі.
За словами вчених цей екзотичний вид раніше рідко зустрічався в наших широтах, однак останнім часом все частіше з’являється через зміни клімату.
“Сколопендра кільчаста – екзотичний мешканець нашого регіону, елемент середземноморської фауни”, — розповідає доцент кафедри зоології та екології ДНУ Віктор Бригадиренко.
За його словами, збільшення кількості сколопендр на Дніпропетровщині є тривожним сигналом, що свідчить про зміни в екосистемі, спричинені глобальним потеплінням.
При цьому вчений попереджає, що сколопендри мають отруйні залози та можуть дуже боляче вкусити. Укус сколопендри може викликати біль, набряк та почервоніння. Тому фахівці закликають мешканців уникати контакту з цією багатоніжкою при зустрічі та повідомляти про всі випадки виявлення сколопендр.
Нагадаємо, що сколопендри – хижі багатоніжки, які полюють на великих комах. Вони віддають перевагу теплим місцям, що прогріваються сонцем: схили байраків, звернені на південь. Іноді вони можуть заповзати в будинки, шукаючи затишні місця.
Цей випадок нагадує про важливість збереження екологічного балансу та необхідність адаптації до змін клімату.
Новий, поки що не названий смартфон, буде орієнтований на бюджетний сегмент і оснащений камерою із…
Це одна з наймасштабніших метеоритних знахідок у Європі — і вона відкриває нову сторінку в…
У матеріалі — покрокова інструкція, як безпечно повернути смартфону стабільну зарядку, звільнивши його від пилу.
Дослідники сподіваються, що ці нові знання допоможуть прогнозувати появу феномену у просторі та часі, а…
В Україні презентували новітній бойовий лазер "Тризуб".
Автори дослідження відзначають, що знайти життя на Титані - як шукати голку в стозі сіна,…