Багато століть віряни святкують Різдво 25 грудня, вважаючи цю дату днем народження Ісуса Христа. Однак останні наукові дослідження ставлять під сумнів цю традицію.
Виявляється, точна дата народження засновника християнства залишається загадкою, а популярна дата, ймовірно, є результатом історичної помилки. Дослідники, аналізуючи стародавні тексти та астрономічні дані, дійшли висновку, що Ісус, найімовірніше, народився навесні за кілька років до попередньо відомої дати 1 року до нової ери.
Цей висновок базується на зіставленні подій із життя Ісуса з історичними фактами, зокрема, з правлінням царя Ірода Великого. Згідно з біблійними текстами, Ірод наказав убити всіх немовлят чоловічої статі у Вифлеємі, щоб усунути потенційного суперника. Дослідники стверджують, що ця подія відбулася приблизно після 37 року до нашої ери.
Астрономічні розрахунки, ґрунтуючись на згадках місячних затемнень в стародавніх джерелах, також підтверджують цю гіпотезу.
Також цікаво: Чому Київ залишився столицею України: дослідження історика про його унікальність та значення
Так чому ж ми звикли святкувати Різдво 25 грудня? Відповідь криється в історії християнської церкви. У V столітті монах Діонісій Малий, намагаючись створити новий календар, припустився помилки в розрахунках, що призвело до зміщення дати народження Ісуса. Крім того, існує теорія, що дату 25 грудня було обрано для того, щоб збігтися з язичницькими святами зимового сонцестояння, що могло допомогти навернути язичників у християнство.
Попри те, що точна дата народження Ісуса залишається невідомою, ці дослідження не применшують важливість Різдва для мільйонів вірян по всьому світу. Адже суть цього свята полягає не в конкретній даті, а у святкуванні народження і життя Ісуса Христа.
Читайте також: 12-річна дівчинка вразила світ, знайшовши 3500-річний єгипетський амулет з скарабеєм
NASA виявило загадку в галактиці Центавр А, де струмінь чорної діри врізається в таємничий об'єкт,…
Vodafone та lifecell закрили важливу послугу через новий платіж у 1000 гривень. Дізнайтеся деталі та…
NASA визначило причини першої авіакатастрофи на Марсі. Вертоліт Ingenuity, що зазнав пошкоджень, тепер працює як…
Горбатий кит встановив новий рекорд, пропливши понад 13 тисяч км у пошуках пари, подолавши три…
Прогноз сонячної активності на 12-14 грудня: очікуються несильні магнітні хвилювання й повернення до нормальних умов.
В Австралії вчені втратили 323 флакони зі смертельно небезпечними вірусами через порушення біобезпеки. Ризик для…