Дельфінів часто можна побачити у супроводі човнів та кораблів, коли ці милі ссавці пливуть групами, виринаючи з води. Донедавна біологи вважали, що дельфіни просто розважаються, але нещодавні дослідження відкрили нові факти, які здивували наукову спільноту, повідомляє IFL Science.
Причини поведінки дельфінів
Виявилось, що дельфіни, подібно до людей, можуть “кататися” на хвилях від носа кораблів. Лише тепер з’ясувалося, що це не тільки для розваги, але й для економії енергії. Вчені встановили, що дельфіни серфінгують на хвилях, що дозволяє їм значно знизити витрати енергії, які вони б витратили на звичайне плавання.
Нові відкриття вчених
Докторка Дара Орбах з Техаського університету, одна з співавторок дослідження, зазначає, що це не виключає наявність інших причин, чому дельфіни ведуть себе саме так. Гра та економія енергії не є взаємовиключними, адже свіжі результати досліджень показали, що дельфінів приваблює не лише сама подія, а й комбінація розваги та вигоди.
Читайте також: Горбатий кит встановив новий рекорд, у пошуках пари подолавши 13 тисяч км через три океани
Щоб підтвердити цю нову теорію, дослідники проводили спостереження за дельфінами глекорилами темними (Lagenorhynchus obscurus) неподалік узбережжя Нової Зеландії. Використовуючи дрон з відеокамерою, вчені відстежували, як ці китоподібні переміщаються між своїми морськими кормовими угіддями та прибережними водами. Це завдання виявилося непростим — дельфіни дуже швидкі, тому вченим довелося зменшити висоту польоту дрона та обмежити кадр, щоб точно зафіксувати їхні рухи.
Після зйомки дослідники переглядали матеріали у сповільненому темпі, підраховуючи частоту дихання дельфінів, фіксуючи моменти, коли їхні дихальні отвори відкривалися та закривалися.
Дослідження та його результати
Згідно слів доктора Лоренцо Фіорі, один вдих дельфіна триває менше ніж секунду. Коли дельфіни прискорюють свій рух, їхня частота дихання зростає. Проте спостереження показали, що під час “катання” на хвилях, створених судном, частота дихання дельфінів зменшується, що свідчить про менші енергетичні витрати. Це підтверджує, що дельфіни можуть ефективно використовувати кораблі як засоби пересування.
Також цікаво: Скільки на Землі залишилося чистого повітря: на жаль не так багато, як хотілося б
Різні типи суден створюють хвилі різної висоти та форми, і це впливає на те, як дельфіни взаємодіють з ними. Знання про цю поведінку дельфінів важливе не лише для розуміння їхньої екосистеми, а й для розроблення правил безпеки на воді.
Висновки дослідження
Отже, якщо човни рухаються з відповідною швидкістю, дельфіни рідше будуть кататися на їхніх хвилях. Це означає, що капітани повинні зважати на свою швидкість в певних районах, щоб зменшити ризик небезпеки для цих чудових створінь.
У сезоні біля станції "Академік Вернадський" вилупилися перші малюки пінгвінів. Вчені стежать за їхнім ростом…
Дослідження показали, що болотистий ландшафт Берінгового мосту стримував міграцію тварин між Америкою та Азією під…
Вчені виявили, що пилові бурі на Марсі можуть заважати колонізації планети. Теплі дні стають тригером…
Дослідження свідчать, що пересаджене серце може впливати на особистість та смаки пацієнтів, зокрема на їхню…
NASA виявило загадку в галактиці Центавр А, де струмінь чорної діри врізається в таємничий об'єкт,…
Учені з'ясували, що точна дата народження Ісуса Христа залишається загадкою, ймовірно, він народився навесні до…