У Греції сталася унікальна знахідка: мармурову статую жінки, якій понад 2000 років, виявили в сміттєвому мішку неподалік від Салонік. Місцевий житель натрапив на артефакт поруч зі сміттєвим баком у Неї Епіватес і миттєво повідомив про це владі.
Експерти вважають, що статуя належить до елліністичного періоду (320-30 рр. до н.е.), який характеризувався художнім і культурним розквітом, що стався після завоювань Олександра Македонського. Про це повідомляє УНІАН.
Ця епоха була свідком справжнього розквіту скульптури, і знайдена статуя відкриває вікно в цей багатий на історію період. Після первинної оцінки археологи підтвердили, що статуя має елліністичне походження та планують відправити її на додаткову експертизу. Згодом артефакт передадуть до місцевого органу з охорони старожитностей для збереження та поглибленого вивчення.
Поліція розпочала розслідування, щоб з’ясувати, хто викинув статую. Ненадовго був затриманий один чоловік для допиту, але його пізніше відпустили без звинувачень.
Цікаво, що випадкові археологічні знахідки в Греції не є рідкістю. Ця країна, яка славиться своєю древньою спадщиною, часто стає свідком подібних відкриттів під час будівництва нових об’єктів або громадських робіт.
Наприклад, у грудні минулого року робітники, які прокладали газопроводи біля Афін, виявили статую Гермеса римської епохи, поховану вертикально в цегляній ямі біля Акрополя. Основні знахідки, серед яких вимощена мармуром римська магістраль і десятки тисяч артефактів, що охоплюють грецький, візантійський і османський періоди, наразі експонуються на станціях метро столиці.
Дана знахідка може допомогти в перегляді еволюції динозаврів та у вивченні їхнього середовища існування в…
В Україні запускають новий формат охорони громадського порядку - патрулювання за допомогою дронів.
Це відкриття важливе, бо дає можливість переосмислити те, як виникли перші представники царства тварин (Metazoa).
Науковці української антарктичної станції стали свідками рідкісного явища — до них прилетіла єгипетська чапля, птах,…
Vodafone закликає користувачів перейти на нові SIM-картки, аби уникнути проблем із доступом до мобільного інтернету.
Походження українських прізвищ вивчають вже багато років.