В історії космонавтики людства зафіксовано важливий рекорд: п’ять пусків ракет-носіїв за 12 годин та 32 хвилини. Такої інтенсивної пускової активності ніколи не було. Причому всі пуски завершилися успішно – на орбіту було виведено різні космічні апарати.
Про це повідомляє YSCNews.
Так, в період з 23:03 UTC 14 березня (02:03 мск 15 березня) до 11:35 UTC 15 березня (14:35 мск), тобто за 12 годин 32 хвилини, у світі було виконано п’ять пусків ракет-носіїв, метою яких було виведення на навколоземну орбіту космічних апаратів різного призначення. Усі пуски завершились успішно.
Наприклад, 14 березня 2025 року відбувся запуск космічного корабля SpaceX Crew-10 Endurance за допомогою ракети Falcon 9 FT з Космічного центру Кеннеді. Ця місія доставила на Міжнародну космічну станцію (МКС) чотирьох членів екіпажу для експедицій МКС-72/73.
Крім того, 15 березня 2025 року о 06:39 за всесвітнім координованим часом (UTC) компанія SpaceX здійснила запуск ракети-носія Falcon 9 Block 5 з бази Ванденберг у Каліфорнії. Місія під назвою Transporter-13 передбачала виведення на сонячно-синхронну орбіту групи малих космічних апаратів для комерційних та державних замовників. Після виконання завдання перший ступінь ракети успішно приземлився на суходолі.
А ще 15 березня 2025 року о 10:28 за UTC було здійснено запуск місії Starlink 12-16 з космодрому на мисі Канаверал. У рамках цієї місії планувалось виведення на низьку навколоземну орбіту 20 супутників Starlink версії 2.0 mini з нахилом орбіти 43°.
Рекорд міг би бути вражаючим, якби відбулися заплановані пуски в США (ракета-носій Alpha з бази Ванденберг) та “Ангара-1.2” з космодрому Плесецьк. Але обидва вони відкладені.
Експерти вже заявили, що навіть незважаючи на деякі перенесення пусків, такої інтенсивної пускової активності не було за всі роки космічної ери.
Фотонний радар на базі ШІ може суттєво змінити підходи до боротьби з дронами, особливо в…
Україна під сильною та затяжною магнітною бурею.
Відкриття вчених не лише ставить крапку у давній математичній суперечці, а й відкриває нові можливості…
Група археологів із Угорського національного музею в Будапешті оголосила про сенсаційну знахідку на пагорбі Шомло…
Алгоритм штучного інтелекту втрутився в мистецтвознавчий спір.
У районі Маріанської западини було виявлено нову для науки форму життя.