Categories: Новини

Нирку від свині успішно пересадили ще одній людині

Хірурги Массачусетської лікарні загального профілю провели четверту в історії США успішну операцію з пересадки нирки, взятої в генетично модифікованої свині. Ця значуща подія відбулася в січні, коли орган був трансплантований 66-річному пацієнту, який страждав на ниркову недостатність. Як повідомляє 24 Канал, цей успіх став продовженням аналогічної процедури, виконаної раніше в Алабамі.

Початок клінічних досліджень

Операція стала частиною першого клінічного дослідження, схваленого FDA (Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США). Головне завдання цих випробувань — вивчити, як ефективно генетично модифіковані органи можуть функціонувати в людському організмі на тривалій основі.

Невтомний пацієнт, Тім Ендрюс з Нью-Гемпшира, понад два роки проходив процедури діалізу, які давалися йому важко. Після початку діалізу Ендрюс переніс серцевий напад. У серпні минулого року він почав обговорювати можливість трансплантації з лікарями. Його стан погіршувався, обмежуючи його пересування, та змусив користуватися інвалідним візком.

Шокуюча трансформація сталася вже через тиждень після операції: Ендрюсу стало набагато краще, і його виписали з лікарні.

Прорив в трансплантології

У разі успішного доведення безпеки та ефективності трансплантацій органів від свиней, медична система зможе зіткнутися з новими викликами. Тема вартості таких операцій та їх покриття страховими компаніями може стати предметом серйозних дискусій. Багато людей, які страждають на ниркову недостатність, не можуть працювати, а можливості покриття витрат на ці процедури поки що залишаються під питанням.

Наразі кілька біотехнологічних компаній у США займаються генетичною модифікацією свиней для створення органів для трансплантації. Наприклад, нирка, пересаджена Ендрюсу, була надана компанією eGenesis. Перед використанням, орган пройшов 69 генетичних модифікацій, з яких 59 були спрямовані на зниження ймовірності вірусних інфекцій.

Доктор Тацуо Кавай, головний хірург трансплантаційної команди в Массачусетській лікарні, зазначив: “Ми продовжуємо вдосконалювати методи, щоб генетично модифіковані органи свиней могли стати життєздатним рішенням для довготривалого використання. Хоча попереду ще значний шлях, нова трансплантація – це важливий крок у правильному напрямку.”

Незважаючи на успішне відновлення Ендрюса та пацієнтки з Алабами Товани Луні, слід зауважити, що двоє інших пацієнтів, які перенесли аналогічну трансплантацію минулого року, померли незабаром після операції.

Важлива інформація

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може слугувати основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті ґрунтуються на останніх актуальних та науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо вас турбують проблеми зі здоров’ям, обов’язково зверніться до лікаря.

Aleksandr V.

Recent Posts

Кінець нескінченному скролу: YouTube вирішив боротися з відеозалежністю радикальним методом

Втомилися від бездумного перегляду коротких відео? YouTube вирішив допомогти.

8 хвилин ago

Вчені відкрили смак, який еволюція залишила “на крайній випадок”: що додано до класичної п’ятірки

Це відкриття може змінити наше розуміння смакових відчуттів і вплинути на подальші дослідження в галузі…

38 хвилин ago

Бюджетний смартфон із сенсором Sony: Acer готує сюрприз для фанів мобільної зйомки

Новий, поки що не названий смартфон, буде орієнтований на бюджетний сегмент і оснащений камерою із…

2 години ago

Земля приховувала це тисячоліттями: у Франції знайшли понад 7 тонн метеоритів

Це одна з наймасштабніших метеоритних знахідок у Європі — і вона відкриває нову сторінку в…

3 години ago

Як швидко і безпечно почистити роз’єм смартфона: прості поради для стабільної зарядки

У матеріалі — покрокова інструкція, як безпечно повернути смартфону стабільну зарядку, звільнивши його від пилу.

4 години ago

Вчені з’ясували, де найчастіше з’являються загадкові “молочні моря”

Дослідники сподіваються, що ці нові знання допоможуть прогнозувати появу феномену у просторі та часі, а…

6 години ago