Фото - freepik
Китайська національна ядерна корпорація (CNNC) оголосила, що переходить від етапу експериментів та досліджень до демонстраційного етапу та комерційної експлуатації технології “штучне сонце”.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на Китайську національну ядерну корпорацію.
Китай планує до середини 21 століття почати використовувати технологію термоядерного синтезу для вироблення чистої енергії і стати беззаперечним лідером у цій галузі.
Так, промисловий прототип реактора під назвою “штучне сонце” може з’явитися вже до 2035 року. При цьому демонстраційний етап експлуатації технології заплановано на 2045 рік, а комерційне використання – з 2050 року.
Термоядерний синтез – це процес, у якому легкі атомні ядра перетворюються на важчі, виділяючи дуже багато енергії. Саме цей механізм лежить в основі роботи Сонця.
Аби досягти своєї мети, Китай виділив на розробку даної технології 240 мільйонів доларів з державного бюджету.
Довідка:
Китайська установка, яку ще називають “штучним сонцем”, є токамак — пристрій, що застосовує потужні магнітні поля для утримання перегрітої плазми та забезпечення перебігу термоядерних реакцій.
На відміну від традиційної ядерної енергетики, заснованої на поділ атомних ядер, термоядерна реакція не призводить до утворення радіоактивних відходів і вважається практично невичерпним джерелом енергії.
Варто зазначити, що на сьогоднішній день лише декілька країн, включаючи США , Південну Корею та Росію, мають істотні результати у вивченні термоядерного синтезу.
Вимкнення технології 3G - це частина стратегії компанії з оптимізації частотного спектра та розвитку мережі…
Прізвища із благородним походженням не рідкість для України. Їх можна відрізнити за певними суфіксами.
У неділю, 27 квітня, на Землі магнітних бур не очікується.
Нові стандарти спрямовані на зменшення електронних відходів, підвищення прозорості для споживачів та підтримку права на…
Цей прорив у квантових обчисленнях демонструє потенціал Японії у сфері передових технологій та її прагнення…
Розуміння давніх змін має допомогти оцінити ризики, які нині несе глобальне потепління.