Міжнародна група вчених висунула досить незвичайну ідею: використовувати кров, білки та інші біологічні рідини людини для створення будівельних матеріалів. Це дослідження було опубліковане в журналі Acta Astronautica.
Також цікаво: Науковці знайшли головний секрет сексуальної привабливості
Автори наукової роботи зазначають, що перша експедиція на Червону планету зіткнеться з обмеженим запасом ресурсів. З огляду на це, фахівці розробили матеріал на основі людської крові, що можна використовувати для зведення будівель.
Дослідники нагадали, що в стародавньому Римі для виготовлення бетону використовували людську кров і сечу. «Хоча це може здатися трішки дивним, кров може поліпшити характеристики бетону або цегли, що будуються на Марсі», — зазначили автори.
В дослідженні підкреслюється, що марсіанський ґрунт має підходящий хімічний склад для виготовлення кількох типів бетону. Проаналізувавши дані попередніх марсіанських експедицій, вчені виділили 11 типів бетону, основою яких є геополімерні й магнієво-кремнієві суміші. Щоб підвищити міцність матеріалів, до них можна додавати кров, сечу, піт і сльози. І, що найголовніше, для приготування розчину не потрібна вода, що є надзвичайно важливим фактором в умовах Марса.
Читайте також: У гробниці в Єгипті виявили золоті язики та нігті мумій, які шокували археологів
За словами вчених, один астронавт може забезпечити достатню кількість білка з власної крові, щоб звести одномісну будівлю всього за 72 тижні. Це відкриття може змінити підходи до будівництва на Марсі та дозволити дослідникам краще використовувати обмежені ресурси під час міжпланетних подорожей.
Apple може запустити нову технологію в найближчі кілька років.
Нова гіпотеза звучить радикально, однак саме такі несподівані ідеї часто приводили до найбільших відкриттів у…
Вчені вперше виявили кристалічний лід у далекій зоряній системі - відкриття змінює уявлення про поширеність…
Київстар озвучив дату, коли буде вимкнуто 3G в окремих районах Київщини й Дніпропетровщини.
Хоч істота й отримала жартівливе прізвисько на кшталт "Капакабри", науковці не поспішають з висновками.
Існує цілий перелік прізвищ, які вказують на велелюбність їх носіїв.