Фото: NASA/JPL/Malin Space Science Systems
13 січня, після заходу сонця, жителі Землі матимуть можливість спостерігати унікальне астрономічне явище — покриття Марса Місяцем. Протягом чотирьох годин Червона планета буде повністю прихована за диском нашого супутника. Це справжнє свято для всіх любителів астрономії!
Про це повідомляє Live Science.
Покриття — це явище, коли один небесний об’єкт закриває собою інший з точки зору спостерігача на Землі. Частіше за все можна спостерігати покриття Місяцем зірок та планет нашої Сонячної системи, однак покриття Марса є рідкісним і дуже цікавим.
Цікаво, що покриття Марса збігається з його протистоянням, коли Червона планета розташована прямо навпроти Сонця на небі Землі. У цей момент Марс максимально близько до нас та світиться особливо яскраво. Це означає, що ви зможете спостерігати не лише покриття, а й текстури Марса, які заворожують своєю красою.
Хоча покриття Марса можна буде побачити неозброєним оком, для більш детального спостереження рекомендується використовувати бінокль або телескоп. Важливо також обрати місце з мінімальним штучним освітленням, щоб нічого не заважало насолоджуватися цим природним шоу.
З біноклем або телескопом ви зможете побачити не лише покриття планет, а й самі деталі: кратери на Місяці та Марсі, північну полярну шапку Червоної планети та величезний каньйон Долини Маринера. Це буде справжня насолода для всіх любителів астрономії!
Читайте також: Секретний космічний літак США більше року знаходиться на орбіті: для чого він там
Якщо ви пропустите це рідкісне явище, не впадайте у відчай. Наступне покриття Марса Місяцем відбудеться вже у лютому, але, на жаль, буде видно лише з північної Скандинавії та окремих частин Азії.
Для жителів України наступний шанс побачити це неймовірне явище випаде лише у 2042 році. Тож не проґавте можливість помилуватися цим унікальним видовищем 13 січня. Будьте готові та налаштуйте свої телескопи — не тільки природа, а й космос чекають на вас.
Infinix представила Note 50s 5G+ - перший у світі смартфон із ароматизованою задньою панеллю, що…
Ця технологія відкриває шлях до вирощування повноцінної яловичини, свинини та риби - без шкоди для…
Нові дані та технології дозволили зробити припущення, що знайдений у 2002 році череп може бути…
Станом на кінець четвертого кварталу 2024 року lifecell обслуговував 9,5 мільйона абонентів.
Деякі українські прізвища зустрічаються в Україні так рідко, що їхніх носіїв майже не залишилося.
За останню добу на Сонці відбулися п'ять спалахів класу С.