На задньому дворі одного з будинків у Нью-Йорку сталася справжня наукова сенсація. Місцевий житель виявив повну щелепу мастодонта, якого відносять до давніх родичів сучасних слонів. Про це повідомляє Science Alert. Знахідка сталася ще у вересні, коли чоловік натрапив на кілька зубів, і вже потім, буквально на кілька сантиметрів глибше, знайшов ще кілька.
Це цікаво: У Берліні на найстарішій площі знайшли унікальні середньовічні реліквії
«Коли я знайшов зуби і оглянув їх у руках, я зрозумів, що це щось особливе», – ділиться враженнями домовласник, який вирішив зберегти своє ім’я в таємниці. Після цієї знахідки чоловік звернувся по допомогу до професіоналів з Музею штату Нью-Йорк та Державного університету Нью-Йорка в Орінджі для подальшого дослідження.
Розкопки дозволили виявити не лише щелепу, а й інші фрагменти кісток, зокрема пальців ноги і ребра. Як зазначив антрополог Корі Харріс із SUNY Orange, «хоча щелепа — це зірка шоу, додаткові фрагменти пальця ноги і ребра є цінним контекстом для досліджень». Спеціалісти планують додаткові розкопки на прилеглій території, щоб з’ясувати, чи є там ще які-небудь кісткові залишки.
Поки що вчені не змогли визначити конкретний вид мастодонта та не розкрили інших деталей. Вони проводять аналіз, щоб з’ясувати вік знахідки, раціон харчування та середовище існування тварини. Також планується радіовуглецеве датування для того, щоб визначити, скільки часу ці кістки провели під землею.
На території штату Нью-Йорк вже було знайдено більше 150 скам’янілостей мастодонтів, і близько третини з них виявлено саме в окрузі Оріндж. Цікавий факт: востаннє подібне відкриття сталося 11 років тому. Серед усіх знайдених зразків, більшість – близько 16 тисяч, які зберігаються в музеї, мають вік близько 15 тисяч років, що відносить їх до пізнього плейстоцену.
Багато викопних знахідок були виявлені в печерах округу Оріндж, зокрема в печерах Датчесс-Кворрі. Тут також збереглися унікальні артефакти, залишені доісторичними мисливцями-збирачами під час останнього льодовикового періоду, що тривав близько 12 тисяч років тому. Серед них – надзвичайно рідкісне палеоіндіанське кам’яне знаряддя, відоме як жолобчастий наконечник.
Читайте також: У елітному похованні Стародавнього Єгипту виявили модифіковані роги
Пізній плейстоцен, що тривав від 129 тисяч до 11,700 років тому, був періодом, коли клімат на Землі кардинально відрізнявся від сучасного. На нашій планеті було значно холодніше, моря покривалися льодом, що формувало сухопутні мости. Один з таких мостів дозволив людям мігрувати із Сибіру на Аляску. На жаль, близько 35 видів представників мегафауни Північної Америки зникли саме в цей період, серед яких також були мастодонти.
Дослідження нової знахідки не тільки розширюють наше уявлення про давню флору та фауну, а й відкривають нові горизонти для вивчення історії нашої планети.
Вчені вказали на 250 мільйонів років, коли Землі загрожує масове вимирання. Кліматичні зміни можуть зробити…
Дізнайтеся про магнітні бурі в Україні з 23 по 29 грудня: дати, симптоми і поради…
Досліджуйте загадкові українські прізвища з невідомим походженням. Чи є ваше прізвище серед них?
Австралійські вчені виявили, що повна відмова від алкоголю може підвищити ризик деменції у похилому віці.
Вчені виявили зв'язок між зовнішньою привабливістю та тривалістю життя: привабливі люди живуть довше, ніж непривабливі.
У США експонують 2000-річну шкатулку для кісток з ім'ям брата Ісуса, що може підтвердити його…