Фото: freepik
Палеонтологи з Китаю виявили скам’янілість рідкісного наземного скорпіона Jeholia longchengi, який жив у ранньому крейдяному періоді. Ця знахідка є унікальною, адже із такої давньої епохи екземплярів у вчених одиниці.
Про це повідомляє повідомляє агентство “Сіньхуа”.
Дану скам’янілість вчені знайшли у провінції Ляонін на північному сході Китаю. Щасливчиками стали вчені з Нанкінського інституту геології та палеонтології при китайській академії наук. Це перше відкриття мезозойського періоду в країні і важливий крок для палеонтології.
Це відкриття стало справжньою несподіванкою для вчених, адже скам’янілості скорпіонів знаходять дуже рідко. Ці павукоподібні зазвичай живуть у прихованих місцях – під камінням або в шарі опалого листя, що ускладнює їх потрапляння в осадові породи та збереження до наших днів. Саме тому більшість стародавніх скорпіонів, виявлених раніше, збереглися в бурштині, а не у вигляді скам’янілих структур.
Скам’янілість вдалось знайти в відкладеннях формації Їсянь, яка славиться чудово збереженими залишками доісторичних істот. Новий вид був названий Jeholia longchengi на честь місця його знахідки. На сьогоднішній день Jeholia longchengi – найбільший відомий мезозойський скорпіон.
Дана знахідка має допомогти вченим краще зрозуміти еволюцію скорпіонів, їх перехід до життя на суші та особливості анатомії древніх членистоногих.
Володимир Дінець, доцент-дослідник Університету Теннессі, з'ясував, що птахи навчилися тісно взаємодіяти з міським транспортом. Зокрема,…
Вчені кажуть, що Саргасове море - це ніби хронограф планетарних змін і якщо його не…
Стало відомо, що навіть двофакторна автентифікація не завжди рятує в Telegram від шахраїв.
У Швейцарії збудували 30-метрову вежу Tor Alva за допомогою 3D-друку.
Дане відкриття має потенційно значущі наслідки для екології та сталого розведення цього виду ос.
Акція триває з 9 по 31 травня 2025 року.