Фото: HAGENS WORLD PHOTOGRAPHY via Getty Images
У ніч із 13 на 14 березня жителі Землі зможуть спостерігати дивовижне астрономічне явище – повне місячне затемнення. На відміну від сонячних затемнень, під час цього явища Місяць не буде повністю прихований тінню Землі, проте набуде вражаючого «кривавого» червоного відтінку. Про це повідомляє Space.com, зазначаючи, де найбільш вдалий огляд даного явища.
Це затемнення є першим повним місячним затемненням з 2022 року. Однак побачити його зможуть лише ті, хто знаходиться на нічному боці Землі. Під час затемнення Місяць повністю зануриться в тінь нашої планети на цілих 65 хвилин, отримуючи свій характерний червоний відтінок.
Найкращі умови для спостереження цього дивовижного явища будуть у жителів Північної та Південної Америки. Точка найбільшого затемнення нестиме своє прізвище над Тихим океаном. В Європі, а також в Україні, спостерігать за Місяцем можна буде, коли він базуватиметься на заході.
Затемнення розпочнеться 14 березня приблизно о 6-й годині ранку за київським часом і триватиме близько шести годин. Фаза повного затемнення відбудеться між 8:26 та 9:21 за київським часом.
Місячне затемнення – це астрономічне явище, коли Місяць опиняється в тіні Землі. Це відбувається, коли наша планета стає між своїм природним супутником і Сонцем. Таким чином, шанувальники астрономії отримують унікальний шанс насолодитися цим ефектним видовищем, яке завжди вражає.
Отож, готуйте свої телескопи та фотоапарати, щоб зафіксувати цей винятковий момент! Не забувайте, що природа може піднести свої сюрпризи, тому стежте за погодними умовами. Бажаємо всім ясного неба і незабутніх вражень!
Американські вчені з NASA відкрили 26 раніше невідомих видів бактерій, що населяють стерильні приміщення (так…
Сьогодні Атомне озеро — не лише географічна аномалія, а й болюча пам’ять про те, як…
Українська компанія Fulltime Robotics презентувала нову розробку — лазерну турель SlimBeam, призначену для боротьби з…
Дане відкриття може змінити майбутнє медицини, регенерації тканин і навіть імплантованої електроніки.
Аномалія, яка зазвичай несумісна з довготривалим існуванням, цього разу виявилася не фатальною: рептилія почувається добре…
Вчені попередили, що за таких умов велика ймовірність магнітних бур.