Categories: Новини

Гігантські “завіси” навколо Антарктиди можуть спровокувати проблеми світового масштабу

Крижаний континент — єдиний на планеті, який ніколи не бачив війни, але спроби його захистити можуть змінити це. Сьогодні ми поговоримо про амбітний проект вчених та його можливі наслідки.

Кліматична криза та її наслідки

Кліматична криза, що нависла над планетою, призвела не тільки до неймовірних хвиль спеки та посухи, а й до того, що полярні регіони світу тануть з неймовірною швидкістю. Останні кілька десятиліть вчені думають над тим, як запобігти втраті льоду, та розглядають варіант зведення гігантських підводних “завіс” навколо крижаних щитів, що є надзвичайно важливим для захисту Землі від підвищення рівня моря.

За даними IFLScience, план передбачає будівництво “штор” заввишки 100 метрів, які будуть прикріплені до морського дна. Їхня протяжність складе близько 80 кілометрів навколо критично вразливих крижаних щитів. Хоча вчені підкреслюють, що не знають, наскільки ефективним буде цей проект, вони вважають, що його варто вивчити як можливий спосіб запобігання катастрофі.

Політичні ризики “льодової завіси”

Проте нове дослідження вказує на те, що зведення цих “завіс” може спровокувати не лише екологічні, а й політичні проблеми. Антарктида, залишаючися вільною від війни, може стати об’єктом міжнародного суперництва через територіальні претензії.

Вчені з Університету Кобе в Японії зазначають, що, попри вже існуючу угоду про Антарктику, територіальні претензії сімох країн — Аргентини, Австралії, Чилі, Франції, Нової Зеландії, Норвегії та Великої Британії — залишаються “замороженими”, але не вирішеними. За словами Сібата Акіхо, дослідника міжнародного права, необхідно бути обережними при ухваленні рішень щодо геоінженерії в цьому регіоні.

Сценарії майбутніх конфліктів

Команда вчених розглянула кілька ймовірних сценаріїв. Найбільш тривожним є той, у якому структура Антарктики може стати об’єктом політичного або терористичного шантажу. Уявіть собі, яка катастрофа може статися, якщо хтось намагатиметься використати цю ситуацію на свою користь!

Акіхо зазначає, що навіть якщо деякі з цих сценаріїв здаються малоймовірними, їхня можливість є важливою. Фактично, міжнародні суперечки про видобуток корисних копалин в Антарктиді вже демонструють, наскільки складними можуть бути відносини між країнами.

Висновки та рекомендації

Підводячи підсумки, вчені закликають світову спільноту врахувати всі ці аспекти, перед ухваленням рішень щодо проектів геоінженерії. Без сумніву, з огляду на нову епоху підвищення напруженості, світ можуть очікувати серйозні виклики.

Aleksandr V.

Recent Posts

Льодовики на Евересті “волають не своїми голосами”: вчені зафіксували моторошне явище

Навколо Евересту чути дивні звуки, які змусили вчених розібратися, звідки вони з'являються.

5 години ago

Google ускладнює доступ до даних: що відомо про автоперезавантаження Android-пристроїв

Google заявила, що новий інструмент не вплине на інші пристрої Android, такі як телевізори та…

6 години ago

Не ковчег Ноя, а холодильник NASA: вразливі види Землі хочуть зберегти у біосховищі

Проєкт передбачає використання кріоконсервації - технології, яка дозволяє заморожувати біоматеріали на тисячі років при наднизьких…

7 години ago

Зарядив і забув: один з виробників презентував смартфон з батареєю на 8000 мАг, подробиці

Honor анонсувала середньобюджетний Honor Power з батарейкою 8000 мАг.

8 години ago

Ворони здивували неймовірним інтелектом: вчені з Німеччини виявили у них здатність до геометрії

Німецькі вчені довели, що чорні ворони здатні розпізнавати геометричні закономірності - унікальна навичка, раніше відома…

9 години ago