Categories: Новини

Більше 67 хвилин: у Китаї встановили новий світовий рекорд у технології зберігання світла

Китайські вчені досягли значного прориву в розвитку технологій “зберігання світла”. Вони встановили новий світовий рекорд за тривалістю зберігання світла в “штучному сонці”. Рекорд – 4035 секунд. Дане відкриття багатообіцяюче для квантових комп’ютерів.

Дослідження провела команда фахівців із Пекінської академії квантової інформатики (BAQIS).  Результати дослідження були опубліковані у міжнародному журналі Nature Communication.

Зберігання світла завжди було складним завданням. Фотони, частинки світла, рухаються з неймовірно високими швидкостями, що ускладнює їхнє захоплення та зберігання безпосередньо», — пояснив Лю Юлун, молодший науковий співробітник BAQIS та перший автор дослідження.

Щоб вирішити цю проблему, вчені звернулися до звукових сигналів, які значно повільніше і легше зберігаються. Ключом став пошук середовища, здатного перетворювати світлові сигнали на звукові, ефективно «ловлячи» світло.

«Уявіть фотони як крихітні кульки, що рухаються з високою швидкістю. Коли вони стикаються з тонкою плівкою, амплітуда, частота та інша інформація від світла перетворюються на звукові сигнали. Зберігаючи ці звукові сигнали у плівці, ми досягаємо зберігання світла», — сказав Лі Тієфу, дослідник у BAQIS.

Для того щоб “утримати світло”, вчені з різних країн випробовували плівки з різних матеріалів. Під час попередніх спроб вони використовували такі матеріали, як металевий алюміній та нітрид кремнію. Однак через внутрішні втрати цих матеріалів плівки могли утримувати вібрації лише протягом дуже короткого часу, що значно обмежувало можливість зберігання даних — не більше секунди. Це спонукало дослідників шукати нові інноваційні матеріали з кращими властивостями.

Після ретельного тестування різних матеріалів, дослідники вибрали плівки із кристалічного карбіду кремнію. Матеріал, що володіє високорегулярною внутрішньою структурою, забезпечує виняткову стабільність частоти та мінімальні внутрішні втрати. Ці властивості дозволили досягти рекордної тривалості зберігання в 4035 секунд, що значно перевершує попередні досягнення. Це робить її перспективною для використання у квантових комп’ютерах.

Оксана Гапончук

Recent Posts

Супутник Сатурна може приховувати життя: NASA спробує це довести, подробиці

Автори дослідження відзначають, що знайти життя на Титані - як шукати голку в стозі сіна,…

7 хвилин ago

Vodafone заявив, що частина абонентів невдовзі втратить доступ до мережі: що сталось і як це виправити

Оператор мобільного зв’язку Vodafone звернувся до користувачів із важливим повідомленням.

2 години ago

Українські прізвища, що свідчать про пристрасних коханців у родоводі: перевірте своє у списку

Загалом, прямі вказівки на любов до жіночої статі через прізвище в українській традиції не є…

3 години ago

На Вербну неділю в Україні буде сильна магнітна буря: вчені озвучили її потужність

У неділю, 13 квітня, магнітосфера Землі буде збудженою через нещодавні сонячні спалахи.

4 години ago

Неймовірна знахідка на Камчатці: вчені знайшли кипляче озеро на схилах вулкану

Подібні геотермальні утворення є рідкісними та становлять інтерес як для науковців, так і для туристів.

5 години ago

Прогулянка обернулась історичним відкриттям: у Чехії виявлено скарб XII століття

Знахідка має велике історичне значення і вже досліджується археологами.

6 години ago