Фото: arkeonews
Довго вважалося, що смерть імператора Саргона II завадила завершенню будівництва столиці Ассирії Дур-Шаррукін. Проте археологи нарешті довели, що це не так. Відкриття, зроблене ними, підтверджує, що будівництво столиці було завершено, повідомляє Arkeonews.
Дур-Шаррукін, часто називана «Фортеця Саргона», була побудована в 713 році до н.е. імператором Саргоном II. Під час археологічного обстеження Хорсабада з використанням магнітометра вчені виявили залишки 127-кімнатної вілли, водяної брами, королівських садів та ще кількох важливих будівель. Протягом багатьох століть вважалося, що амбітний проект, розпочатий Саргоном II, залишився незавершеним після його смерті. Проте результати останнього дослідження поставили під сумнів це твердження.
Дослідження у Хорсабаді стартувало в 2017 році завдяки Французькій археологічній місії, що розпочала роботу після звільнення території від Ісламської держави. Про результати своєї роботи провідний дослідник Йорг Фассбіндер розповів на щорічній зустрічі Американського геофізичного союзу у 2024 році. Він підкреслив високу ефективність магнітометрії, за допомогою якої учасники експедиції щодня здійснювали нові відкриття без розкопок.
Це відкриття наочно демонструє, як сучасні технології сприяють відродженню минулого та глибшому розумінню давніх цивілізацій. Археологи кажуть, що завдяки новітнім методам, таким як магнітометрія, можна значно спростити процес дослідження та отримати цінні дані про історію.
Ця знахідка може не тільки змінити наші уявлення про часи Ассирії, а й відкрити нові горизонти для подальших досліджень давніх імперій.
Ця подія привернула увагу вчених, адже шкірясті черепахи занесені до списку вразливих видів, і кожна…
Чому гігант ігнорує очевидні недоліки?
Японський вчений Хаято Мотохасі з Токійського столичного університету розкрив загадку, яка тридцять років залишалася нерозгаданою.
Даний тарифний план доступний виключно для українців віком 60+.
У давнину прізвища часто ставали результатом визнання таланту чи визначних заслуг людини.
На вихідних потужних спалахів на Сонці не очікується.