Не так давно, у штаті Ідальго, Мексика, археологи провели рятувальні розкопки, котрі привели до вражаючого відкриття – стародавньої піраміди. Про це повідомляє focus.ua.
Цю піраміду, яку назвали “Структура 1”, виявили поблизу доіспанського поселення “Сан-Мігель”, що знаходиться неподалік Сан-Мігель-Мецкітлану. Цілком ймовірно, що ця знахідка включає важливу частину історії регіону.
Місце дослідження складається з п’яти окремих секторів і щонайменше десяти курганів, які датуються різними періодами: від епікласичного (650-950 рр. н. е.) до пізнього посткласичного (1350-1519 рр. н. е.). Під час розкопок вчені змогли знайти вражаючі 155 артефактів, серед яких кераміка, мушлі та кам’яні інструменти. Також виявлено матеріали, такі як вапно, вугілля та обвуглене дерево.
Для того, щоб захистити і зберегти піраміду, археологи збудували 43-метрову стіну з цегляної кладки, а саму структуру повторно поховали. Це свідчить про серйозний підхід до охорони культурної спадщини.
Експерти з Національного інституту антропології та історії (INAH) вважають, що “Споруда 1” та поселення можуть бути пов’язані з народом Мецка, котрий колись населяв район Сьєрра-Альта. Це відкриття дозволяє заглибитися у вивчення регіону Барранка-де-Меццітлан, відомого древніми поселеннями, які мають віком близько 14 000 років.
Ключову роль у збереженні цієї історичної знахідки відіграла співпраця з Секретаріатом інфраструктури, комунікацій і транспорту Ідальго (SICT). Під час дослідження науковці також поділилися попередніми результатами з місцевими навчальними закладами, звертаючи увагу на важливість охорони археологічної спадщини цього регіону.
Таким чином, це відкриття не лише підвищує рівень знань про історію Мексики, але й утверджує цінність археологічних досліджень для збереження культурної спадщини.
Рекордний сплеск гелію-3 на Сонці приголомшив науковців.
Після нещодавнього підвищення тарифів українці почали масово змінювати мобільного оператора.
Деякі українські прізвища можуть вказувати на аристократичне або шляхетське походження.
Підвищену геомагнітну активність спровокували два сильні викиди корональної маси.
За словами вчених, для таких артефактів греко-римського періоду це велика рідкість.
Нова соціальна мережа буде інтегрована з можливостями генерації зображень за допомогою ChatGPT.