Categories: Новини

Археологи розповіли про найгучніше відкриття 2024 року: загублена долина міст

Археологи зробили справжній фурор у світі науки, показавши, що давні міста серед тропічних лісів Амазонії дійсно існували. Завдяки інноваційній технології LiDAR, вони змогли виявити ці приховані населені пункти, що підтверджує давні записи європейських колоністів, які раніше вважалися міфом. Це відкриття в 2024 році вразило всіх і розкриває нові сторінки історії доколумбової цивілізації, пише Greek Reporter.

Це цікаво: Археологи знайшли древній амулет, який може переписати історію християнства

Надзвичайне відкриття в тропічних лісах

Команда дослідників, яку очолює археолог Стефан Ростейн, знайшла ці стародавні міста в лісистих передгір’ях Анд в Еквадорі. Поселення, яким, за оцінками, понад 2000 років, могли вмістити до 10 000 людей. Ростейн, який досліджує ці місцевості вже більше 20 років, зізнався, що спочатку не розумів значення виявлених артефактів. Проте нещодавнє лазерне картографування показало, що ці об’єкти були частиною широкої мережі поселень і шляхів, які процвітали близько 1000 років.

Загублена долина міст

Цю вражаючу мережу, названу «загубленою долиною міст», складає понад 6000 піднятих земляних платформ, що охоплюють територію площею 300 квадратних кілометрів. Ці платформи, висотою близько двох метрів та розмірами приблизно 10 на 20 метрів, служили житловими приміщеннями для народу Упано, який займав цей регіон між 500 роком до н.е. і 600 роком н.е.

Найбільша з платформ, яка, ймовірно, була церемоніальним центром, має висоту 5 метрів і розмір близько 40 на 140 метрів. Під час розкопок також виявили сліди дерев’яних конструкцій, включаючи отвори для стовпів і камінів, що свідчить про архітектурний аспект платформи.

Складна сільськогосподарська система

Поселення підтримувалися розвинутою сільськогосподарською системою. Навколо платформ археологи знайшли поля, які виконували функцію дренажу, на яких вирощували кукурудзу, боби, маніок та солодку картоплю. Ростейн відзначає їх як «міста-сада», підкреслюючи їх інтеграцію в навколишнє середовище.

Мережа прямих шляхів, створених шляхом перекопування і нагромадження ґрунту, з’єднувала поселення. Одна з цих доріг простягається на щонайменше 25 кілометрів з можливими продовженнями за межі відомої території.

Невідоме населення

Згідно з оцінками вчених, в регіоні могло проживати щонайменше 10 000 людей, хоча деякі експерти вважають, що це число могло сягати 15 000 або навіть 30 000. Дослідження припускають, що до приходу європейців в Амазонії могло проживати до восьми мільйонів людей, що кардинально змінює уявлення про адаптацію та виживання людей у складному середовищі.

Також читайте: “Впаде велика армія”: вчені змогли розшифрувати 4000-річні таблички з пророцтвом

Перегляд історії Амазонії

Це відкриття ставить під сумнів давні припущення про історію амазонських тропічних лісів. Протягом століть вважалося, що цей регіон залишався незайманим до прибуття європейців у XV столітті. Проте ранні записи цих дослідників описували фермерство та міста, які вважалися вигадкою. Нові дані про стародавні земляні роботи, виявлені під час цього дослідження, підтверджують ці історичні свідчення.

Знахідка цих міст не тільки переглядає традиційні уявлення про історію Амазонії, але й демонструє винахідливість стародавніх цивілізацій, які змогли процвітати в складних ландшафтах.

Aleksandr V.

Recent Posts

Apple змінює правила автономності для всіх смартфонів: що відомо про новий тип батарей

Apple може запустити нову технологію в найближчі кілька років.

4 години ago

Переворот у фізиці? Нове відкриття змушує вчених переглянути 100 років дослідження світла

Нова гіпотеза звучить радикально, однак саме такі несподівані ідеї часто приводили до найбільших відкриттів у…

8 години ago

Підказка до життя в космосі? Вперше знайдено лід у зоряній системі за 155 світлових років від Землі

Вчені вперше виявили кристалічний лід у далекій зоряній системі - відкриття змінює уявлення про поширеність…

12 години ago

Київстар готує масштабне нововведення: хто залишиться без інтернету

Київстар озвучив дату, коли буде вимкнуто 3G в окремих районах Київщини й Дніпропетровщини.

13 години ago

Єнот чи Капакабра? У США намагаються розгадати таємницю мумії з “людськими руками”

Хоч істота й отримала жартівливе прізвисько на кшталт "Капакабри", науковці не поспішають з висновками.

14 години ago

Українські прізвища, які в давнину давали ловеласам та спокусникам: перевірте своє у списку

Існує цілий перелік прізвищ, які вказують на велелюбність їх носіїв.

15 години ago