Фото - freepik
Палеонтологи в провінції Гуйчжоу, Китай, виявили найповніший скелет древньої морської рептилії Dinocephalosaurus orientalis, що жила близько 240 мільйонів років тому. П’ятиметрова істота з неймовірно довгою шиєю нагадує легендарного китайського дракона.
Дослідження було опубліковано в журналі Earth and Environmental Science: Transactions of the Royal Society of Edinburgh, пише видання Scientific American.
Отож, міжнародна команда палеонтологів з Китаю, Великобританії, США та Німеччини виявила в провінції Гуйчжоу (Китай) найповніший на сьогодні скелет морської рептилії Dinocephalosaurus orientalis, яка жила близько 240 мільйонів років тому в епоху тріасу. Ця істота мала довжину близько 5 метрів і вирізнялася надзвичайно довгою шиєю з 32 хребцями, що надихнуло вчених порівняти її з міфічним китайським драконом.
Знахідка дозволила вперше повністю реконструювати анатомію цього незвичайного хижака. Рептилія мала плавникові кінцівки, що свідчить про її повністю водний спосіб життя. У шлунку одного з екземплярів були виявлені залишки риби, а також дрібні кістки, які можуть належати ембріону або здобичі, що додатково підтверджує її хижацьку природу.
Один із провідних авторів, доктор Нік Фрейзер з Національного музею Шотландії, зазначив, що ця знахідка “нагадує довгого, змієподібного, міфічного китайського дракона” і є “ще одним прикладом дивовижного світу тріасу, який продовжує дивувати палеонтологів” .
Це відкриття підкреслює різноманітність і складність давніх морських екосистем та демонструє, як еволюція створювала химерні форми життя, що не мають аналогів у сучасному світі.
Дослідження, яке тривало кілька років, включало детальний генетичний аналіз та порівняння морфологічних особливостей крокодилів.
Bluetooth - незамінна функція для підключення пристроїв, але вона може непомітно витрачати заряд батареї навіть…
Американські вчені успішно випробували нову протонну терапію для лікування агресивних пухлин.
Вивчення даної хмари надає унікальну можливість дослідити процеси формування зірок у нашому космічному оточенні.
Розповідаємо, як правильно використати фольгу і на що звернути увагу.
Перше успішне випробування системи відбулося у серпні 2024 року, коли вчені отримали попередження за 26…